Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín dezinfikoval veřejné prostory

V Novém Jičína začaly technické služby s plošnou dezinfekcí některých veřejných prostor. Ve spolupráci s místní odbornou firmou ošetřili speciálním postřikem autobusové zastávky, kontejnerová stání a lavičky.

Snížit možnost šíření koronaviru se Nový Jičín snaží také plošnou dezinfekcí některých veřejných  prostor. Specializovaná firma spolu s technickými službami začala s aplikací látky v pátek 27. března.

“Předběžně jsme vytipovali nejrizikovější místa, což jsou pro nás sběrná místa kontejnerová stání komunálního odpadu a dojde k plošnému ošetření autobusových zastávek,” uvedl  Pavel Tichý, ředitel TS Nový Jičín.

Speciálním postřikem firma prioritně ošetřila odpadní nádoby v centru města a v dalších rizikových lokalitách.

“Primárně jsme určili i cíle tam, kde se i schází senioři, takže domy s pečovatelskou službou Pod Lipami, Revoluční a ulice U Jičínky,” upřesnil Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Po postřiku tam lidé mohou sedět asi po jedné hodině, zkrátka jakmile to zaschne,” sdělil Alois Kresta, majitel dezinfekční a deratizační firmy.  

“Samozřejmě z preventivních důvodů by bylo určitě do budoucna vhodné tyto postřiky aplikovat dále, o čemž budeme jednat se zástupci města,” podotkl ředitel technických služeb. 

Plošná dezinfekce se dotkla také dětských hřišť a samotného areálu technických služeb. Zopakovat by se mohla za dva týdny. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků