Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj poslal roušky, lidé v Novém Jičíně si je musí došít

Do Nového Jičína dorazila zásilka 4 tisíc roušek. Poskytl je zdarma Moravskoslezský kraj. Roušky jsou ale ve stavu polotovaru, město musí zajistit jejich sešití. Pak je bude prioritně distribuovat seniorům.

První dodávku roušek z Moravskoslezského kraje si před novojičínskou radnicí osobně přebral starosta města. 4 tisíce látkových ústenek dorazilo v podobě nastřiženého materiálu a  zásoby gumiček. 

“Bylo domluveno,díky nedostatku tohoto zboží v těchto dnech, že ty roušky si sami zkompletujeme. Naši úředníci, učitelky, dobrovolníci se budou snažit tyto roušky v co nejkratší době zkompletovat,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Tři tisíce roušek poputuje k místním seniorům, dostanou je přímo do schránek a také do sociálních služeb organizace ProSenior. Zbývající tisícovka směřuje do okolních obcí. 

“Také jsme obdrželi, ale opravdu jen velmi malý počet kusů, respiračních filtrů PPF2, a tyto jsou primárně určené pro městskou policii,” dodal novojičínský starosta.  

Právě i strážníci se s nedostatkem ochranných pomůcek potýkají, nejvíce při službách na odběrném místě v areálu  zdejší nemocnice.  


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků