Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nouzový stav neovlivnil jedno novojičínské sportoviště

Nouzový stav v důsledku koronavirové krize nijak neovlivnil chod jedno ze sportovišť v Novém Jičíně. Zimní stadion se tady zavřel už na konci února, a to kvůli rekonstrukci střechy. Stavební práce nic nenarušilo a pokračují podle plánu.

Plochu novojičínského zimního stadionu plní z jedné třetiny prostorové lešení, které stojí pod už odkrytou střechou.  Stavební dělníci ji od počátku března odstraňují po částech. 

“Když se podíváme na tu střechu samotnou tak vidíme, že už nám mizí tzv. motýl, to je ta původní nástavba. Ta nová střecha půjde níže po staré konstrukci, po té vaznici už jako klasická sedlová střecha,” ukázal  Lubomír Furmánek, místopředseda HK Nový Jičín, provozovatel sportoviště.

“Doufáme, že všechno zatím jde podle plánů, a doufáme, že  v září už tady bude běžný provoz,” podotkl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

Město za opravu zimního stadionu, který je jeho majetkem, zaplatí 50 milionů korun včetně DPH. Zhruba 50 procent by ale měla pokrýt dotace z ministerstva školství z programu na obnovu sportovní infrastruktury. Zásah do 40 let starého objektu až ale předznamenal i další náklady. 

“Identifikujeme více práce zhruba za 2 miliony korun. Nicméně v rámci úprav rozpočtu města na letošní rok počítáme s částkou až 5 milionů korun, což je zhruba 10 procent z celkových nákladů,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Kromě samotné rekonstrukce střechy bude uvnitř haly instalováno nové elektrické požární zabezpečení, ozvučení a energeticky úsporné osvětlení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků