Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pohotoví strážníci v Novém Jičíně zabránili požáru

Novojičínští strážníci prioritně hlídkují u odběrného testovacího místa na koronavirus a hlídají dodržován vládních opatření. Nicméně nerezignovali ani na klasickou pochůzkovou činnost. Díky ní zabránili požáru.

Novojičínští strážníci krátce před půlnocí z pondělí na úterý kontrolovali během služby také ulicí Žilinská, kde zaznamenali štiplavý dým. Na konci zahrádkářské osady hořela hromada biologického odpadu. 

“Strážníci zajistili počínající požár. Ten se podařilo uhasit. Takže je vidět, že hlídková činnost je konána obezřetně a dohlížíme na bezpečnost po všech stránkách,” uvedl Pavel Němec, zástupce ředitele MP Nový Jičín.   

Požár začali strážníci sami likvidovat a na místo přivolali hasiče. 

Prioritním úkolem městské policie je v těchto dnech ale především asistence u odběrného místa v nemocnici, kde se provádí testy na koronavirus, a kontrola dodržování opatření souvisejících s vládním nařízením, tedy nošení roušek a omezení shromažďování lidí.  

“Já si myslím, že to nijak nevybočuje z normálu, ba spíše naopak. Těch případů máme zaznamenáno asi pět,” podotkl zástupce ředitele. 

Stav epidemie také podle zástupce ředitele městské policie neznamená, že by nebděli nad dodržováním dopravních předpisů. S tím jim od března pomáhá nový radar nainstalovaný v Revoluční ulici. Například stanovené  padesátce tu už radar zaznamenal i průjezd 130 kilometrovou rychlostí. 
Horká kaše/ Letní open –air show

Dnes
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

Zítra
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Crazy Dogs / koncert

21.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků