Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravu kulturní památky v Novém Jičíně škrty nezastavily

Novojičínská radnice řeší dopady koronavirové krize na rozpočet města a připravuje škrty ve výdajích. Nicméně řada investičních akcí je před zahájením nebo právě začíná. Například rekonstrukce památkové chráněného domu v centru.

Lešení v těchto dnech obklopilo měšťanský dům na novojičínském náměstí. Bude mít novou fasádu a klempířské prvky.  

“Objekt je nemovitou kulturní památkou a město má zájem na estetizaci prostoru v městské památkové rezervaci, takže tato akce probíhá podle plánu,” uvedl  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

“Dům má velice bohatou historii. První písemná zmínka pochází z roku 1591. To nejvýznamnější období prožívá na konci 19. století, kdy jej  zakoupila Karolína Preisenhammer, budoucí manželka doktora  Hugo Fuxe, který se zapsal zlatým písmem do dějin města Nového Jičína jako jeden z nejvýznamnějších starostů,” připomněl Radek Polách, historik. 

A nezastavily se ani přípravné práce na dalších projektech, zejména ty ve fázi výběrová řízení na zhotovitele zakázek. 

“Ať už je to modernizace čtyř kotelen, které by se měly rekonstruovat právě v období letních měsíců mimo topnou sezonu. Byl už také vysoutěžen zhotovitel na sanaci a opravu čestných hrobů na městském hřbitově. Řešíme opravu balkonů na budově bývalé DPS na Revoluční ulici a mnoho dalších akcí,” dodal místostarosta.   

Pokračují také dvě největší investiční akce v oblasti školství, a to sanace budovy základní školy Tyršova a dlouho plánovaná revitalizace atria Základní školy Komenského 66. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy