Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekreanty u novojičínského Čerťáku čekají nové převlékárny a kiosek bez plastů

Po dvouleté pauze začne letos v létě opět turistická sezona u vodní plochy Čerťák v Novém Jičíně. Přerušena byla kvůli opravě nádrže. Město její vypuštění využilo k revitalizaci areálu a staví zde nový dřevěný kiosek s občerstvením a převlékárnami.

Nádrž Čerťák, která slouží k rekreaci a rybolovu Novojičíňáků, zahájí letní sezonu po dvouleté pauze s novým zázemím. Město nechalo zbourat starý kiosek na prodej občerstvení a na jeho místě vzniká dřevostavba za 7 milionů korun.  

“Jak můžete vidět za mnou už se dokončuje nový objekt kiosku na Čerťáku, který bude nově obsahovat nové sprchy, záchody, a také nové převlékací kabiny s tím, že tam bude celkově 48 míst na sezení pod střechou a 36 míst na sezení venku,” popsal novostavbu Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

“Stavba by měla skončit na přelomu června a července. Rada města už vyhlásila nabídkové řízení a hledá nájemce,” dodal Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Minimální vyhlašovací cena je 40 tisíc korun ročně plus DPH.  Zájemci se mohou hlásit do 14. května. 

“Město by preferovalo takového nájemce, který bude nabízet jídla a potraviny v omyvatelném nádobí raději než v jednorázovém plastovém,” dodal Ondřej Syrovátka. 

Než koupací sezona naplno vypukne, stavební firma ještě zbourá původní staré toalety. Už loni na podzim tu město nechalo vybudovat i malou oblázková pláž a výhledově má s areálem i další plány. 

“Měly by být vybudována komunikace pro pěší a cyklisty směrem od Skalek do této lokality,” nastínil Václav Dobrozemský. 

Časem by zde mělo vzniknout i nové hřiště na plážový volejbal. To původní vzalo za své kvůli stavbě dřevěného kiosku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy