Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská nemocnice má areál pod větší kontrolou

Vjezd do novojičínské nemocnice nově hlídá závora. Její zprovoznění je jednou z dalších reakcí vedení tohoto zdravotnického zařízení na výsledky bezpečnostního auditu, který si nechalo vypracovat na konci loňského roku.

Novojičínská nemocnice chce mít větší přehled o tom, kdo se vyskytuje v jejím areálu. Proto už na konci loňského roku uzavřela spodní vchod a nyní přichází s dalším opatřením - úpravou systému vjezdu a parkování uvnitř prostoru. To vše se děje na základě výsledků bezpečnostního auditu.

“Říkali jsme, že uzavření spodního vstupu je jenom prvním krokem. Dalším krokem je zřízení vjezdového systému, který bude evidovat vozidla vjíždějící a odjíždějící. Získáme tak přehled o osobách, které se pohybují v areálu nemocnice,” uvedl Jan Káňa, ředitel Nemocnice Nový Jičín.  

Důvodem těchto a dalších připravovaných opatření je podle vedení nemocnice zvýšení bezpečnosti pacientů a zaměstnanců.

“Mohu potvrdit, že jsme zaznamenali několik oznámení ze stran pracovníků nemocnice, a to  zejména v souvislosti s řešením osob, které jsou bez domova, kteří se zdržovali v různých čekárnách,” potvrdil Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Jako vstřícné gesto pak nemocnice po jednání s vedením radnice umožnila na svém hlavním parkovišti, které sousedí se Smetanovými sady a dětským hřištěm, odpolední stání pro veřejnost zdarma.  

“Aby občané Nového Jičína mohli zaparkovat a jít se projít do parku, nebo se dostat na hřiště, to je další z kroků k takové té normalizaci běžného stavu,” podotkl ředitel nemocnice. 

V současné době také nemocnice připravuje uvnitř areálu více míst pro vozidla personálu a naopak lidé by měli mít nově možnost zastavit v blízkosti nemocniční lékárny.  
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 26 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků