Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radar v Novém Jičíně odhalil i závodníka se 130 kilometry na tachometru

Dodržování povolené padesátky v Novém Jičíně kontroluje od března nový radar. Odhalil i takové rekordmany, kteří městem jeli více než stokilometrovou rychlostí. Celkem zachytil více než 3 tisíce přestupků

Statický radar v novojičínské Revoluční ulici, kterou do města přijíždějí řidiči směrem od Valašského Meziříčí, měří rychlost v obou směrech. Od března, kdy zde byl nainstalován, zachytil více než 3 tisíce přestupků.

“Přes pětatřicet případů bylo spácháno porušení rychlosti nad 40 kilometrů v hodině, kdy musí být zahájeno správní řízení. takže radar chytá velice závažné přestupky. Rychlostní rekord, který jsme zaznamenali, byl přes 130 kilometrů v hodině,” uvedl Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín.

Průměrně denně zaznamená radar stále okolo 70 případů překročení rychlosti, předpokladem je, že tento počet bude časem klesat.

“Myslím si, že to místo na Revoluční ulici je velmi vhodně zvoleno. Za prvé je tam vysoký průtok vozidel do našeho města opravdu zpomaluje. A za druhé ta míra přestupků je konzistentní je

neustále ve stejné výši,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Můžu říct, že drtivá většina těch přestupků je kolem porušení rychlosti lehce přes šedesát kilometrů v hodině,” dodal ředitel městské policie.

Radnice počítá s tím, že na území města vybuduje další měřící stanoviště, po kterých bude radar rotovat. Uvažuje o pěti místech. Na jejich výběru spolupracuje s dopravní policií. Jedno z nich by do konce roku mělo být na ulici Palackého, kde je velký tok chodců a střední škola.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy