Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus zaháněl domácí nudu aktivními výzvami. Naváděl děti ke sportu a kreativitě

Středisko volného času Fokus se snažilo být se svými příznivci v kontaktu i v době nuceného uzavření. Prostřednictvím sociálních sítí připravovalo na každý den novou výzvu. Děti tak vybídlo k téměř 40 sportovním, výtvarným a dalším aktivitám.

38 pracovních dní v době nejtužších koronavirových omezení, vždy v 8 hodin ráno, zveřejnilo Středisko volného času Fokus na facebooku úkol. Výsledek pak stačilo nafotit nebo natočit krátké video a připojit pod zadání.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Výzvy s názvem Fokusáci v akci probíhaly skoro dva měsíce. Během těchto dvou měsíců jsme zveřejnili 38 výzev, do kterých se zapojily aktivně děti nejen děti z Nového Jičína, ale i z širokého okolí. Naše výzvy jsme zveřejnili i na webu volnočasových aktivit pro celou Českou republiku.”

Úkoly na zahnání nudy vymýšleli lektoři z různých fokusáckých kroužků.

Jan Němec, lektor SVČ Fokus Nový Jičín: “Tady s nerfkama měli pomocí zrcátka střílet pozadu a pak to byly také kreativní výzvy. vyráběli malý katapult, se kterým stříleli kuličky nebo kostičky.”
Dana Dokládalová, lektorka SVČ Fokus Nový Jičín: “Z výtvarného oboru to třeba byly nápady, kdy jsme malovali obrázky z mouky, malovali jsme na dřevo nebo vytvářeli srdíčka z přírodnin. ”
Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Já věřím, že si to všichni společně užili. Bavili jsme se nejen my, při vytváření těch výzev, ale podle fotek a videí bylo vidět, že se bavily i děti, a hlavně jsme udržovali kontakt i v průběhu té situace, která nastala.”

Top10 z celého množství účastníků, která splnila všechna zveřejněná zadání, se za své aktivity dočkala i ocenění. Mimo jiné teď může oblékat fokusácká trička.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků