Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Čerťáku už funguje nový bufet a převlékárny, stavba trvala rok

Nové zázemí pro návštěvníky přírodního koupaliště Čerťák je hotové a především už také v provozu. Stavba dřevěného objektu trvala rok. Rekreanti teď mají k dispozici převlékárny a kiosek s občerstvením.

Koupání v nádrži Čerťák si po jejím znovunapuštění mohou rekreanti užívat už od počátku léta. Od 1. srpna je v provozu také nové zázemí - kiosek s prodejem občerstvení, převlékárny, sprchy a toalety.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Stavba trvala přibližně rok, stála něco přes sedm milionů korun. Kromě stavby samotné zahrnoval projekt i věci, které nejsou úplně viditelné, a to je třeba nová čistička odpadních vod, která je zabudovaná v podzemí. Vidíme jen malé jezírko, které je právě přepadem z této čističky.”

Nová dřevostavba nabízí větší kapacitu posezení i pod přístřeškem. Samozřejmostí je bezbariérový přístup do všech prostor.

Provozovatelem objektu se na základě výběrového řízení stal Petr Soldán.

Petra Soldán, provozovatel kiosku: “Záměr je vytvořit místo, kde budou lidé rádi chodit na procházky a dostanou kvalitní občerstvení.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Nájem je na dobu neurčitou, bylo to standardní nabídkové řízení, ve kterém vyhrála ta nabídka, která byla nejvyšší, a zároveň jednou z podmínek bylo, aby nájemce nabízel nápoje ve skle, což se v tomto případě podařilo.”

Provoz kiosku bude od jara do podzimu, v zimní měsíce bude zavřeno.

Petra Soldán, provozovatel kiosku: “Bohužel, celoroční nebude, jelikož tady není topení a na zimu se musí vypustit voda z objektu. Záměr byl, aby bylo otevřeno celoročně, ale bohužel jsem zjistil, že to nejde.”

Vodní nádrž Čerťák je lokalitou, která nabízí možnost koupání i rybaření. Na konci roku 2017 její správce, Lesy ČR, nádrž vypustily, aby mohly odstranit závady na zařízeních této vodní stavby a vyčistit dno. Město situace využilo a v době, kdy byl Čerťák bez návštěvníků, nechalo postavit jednak nové zázemí pro veřejnost a malou oblázkovou pláž. Ve zatraktivnění lokality hodlá pokračovat i v budoucnu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Hřiště volejbalové tam zůstalo, respektive bylo znovu upraveno. Nicméně příští rok se plánuje třetí etapa rekonstrukce okolí Čerťáku, v rámci které bude možná vybudováno i nové hřiště. Každopádně budou vybudovány nové komunikace a některé další prvky.”

K výletišti by měla vést nová přístupová cesta ve směru od Skalek, opraveny budou chodníky, a přibýt by zde měly i lavičky. Ondřej Syrovátka naznačil i plovoucí dřevěné molo na hladině Čerťáku pro pestřejší vodní radovánky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy