Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dospělí se mohou v kurzech bavit i vzdělávat, naučí se také ovládat jehlu a nit

V zájmových kurzech se v Novém Jičíně mohou bavit a vzdělávat také dospělí. Městské kulturní středisko pro ně připravilo nabídku výuky cizích jazyků, ale také třeba lekce znakové řeči, fotografování nebo základy šití.

Pro zpestření volného času, pro poučení i zábavu, připravilo městské kulturní středisko na sezonu 2020/2021 nabídku 14 kurzů. Zájemci z řad dospělých se mohou učit pěti cizím jazykům, kromě angličtiny a němčiny je to italština, španělština nebo francouzština. Velkou pozornost ale vzbuzují i možnosti získání nových praktických dovedností.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “V loňském školním roce jsme poprvé připravili kurz šití, který byl novinkou. O tento kurz byl takový zájem, že jsme dokonce otevřeli kurzy dva. Takže i letos nabízíme jak základní Šití, co vás chytí, tak i variantu pro ty, co pokračují, s podtextem Už vás to chytlo.”

Na první ročník kurzu jsme v jeho průběhu za švadlenkami zavítali i s kamerou.

Martina Víšková, lektorka kurzu šití: “Kurz byl založený na tom, že je to pro úplné začátečníky, kteří nemají se šitím žádní zkušenosti, Třeba i mají doma šicí stroj, ale neví, co s ním.”
účastnice kurzu šití:  “Potřebovala jsem se naučit úplné základy, abych věděla, jak se co dělá, a takové ty vychytávky.”
účastnice kurzu šití:  “Už jsem něco ušila, ale ne oblečení. Spíše něco pro vnoučka do postýlky.”

Zájem je ale také třeba o tvůrčí činnosti. Po roční pauze se vrací výtvarný kurz Kresbou pro radost, včetně navazujícího pokračování pro už zkušenější účastníky z prvního ročníku.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Samozřejmě v letošní nabídce máme také kurz znakového jazyka, o který je stále velký zájem. Kurz fotografování, který je zasvěcen lidem, kteří mají zájem o digitální fotografii a úpravu fotek na počítači. Pak je to kurz Tchaj-ťi meditace v pohybu a kurz hry na kytaru.”

Seznam zájmových programů městské kulturní středisko zveřejnilo počátkem července, proto už jsou například lekce hry na klavír zcela obsazené. Kapacita skupinových kurzů je obvykle okolo 6 - 10 osob. V případě velkého zájmu se kulturní středisko snaží přidat kurz navíc.

Lenka Domitrová, MKS Nový Jičín: “Uzávěrka přihlášek je 25. září. Přihlášky naleznou lidé na webových stránkách kulturního střediska. Pokud někdo nemá přístup k internetu, může se přihlásit telefonicky nebo se osobně zastavit na Starou poštu a přihlášku vyplnit přímo na místě.”

Činnost kurzů začne počátkem října, po informativních schůzkách, kde se účastníci s lektory domluví na pravidelném termínu setkávání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy