Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby disponují v Novém Jičíně novými stroji, zalévání ovládají joystickem

Technické služby Nového Jičína obnovují zastaralé vybavení. Ve vozovém parku přibyly dvě multifunkční vozidla. Využít se dají celoročně. V zimě dokážou uklidit silnice a chodníky, v létě zavlaží městskou zeleň.

Pracovníci novojičínských technických služeb se seznamují s obsluhou právě dovezených multifunkčních vozidel. Dva nové automobily poslouží ve středisku zeleně, v zimním období pomohou při úklidu komunikací, dostanou se i na chodníky a do úzkých uliček.

Pavel Tichý, ředitel TS Nový Jičín: “Při řešení zadání této zakázky jsme volili tu cestu, abychom v rámci příslušenství vozidel je mohli využívat celoročně.”
Jan Majchrak, středisko zeleně, TS Nový Jičín: “Je to hlavně nové auto, čtyřkolka s pohonem čtyři krát čtyři. Na zalévání to bude dobré, protože to má to přední rameno na zalévání a větší sud na vodu s obsahem tří kubíků.”

Díky kropícímu zařízení už obsluha nemusí vystupovat z vozu a dokáže zavlažit i ozdobné květináče ve výšce, stejně tak se dostane k nízkým kořenům.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ta stávající technika už dosloužila, tudíž se nám podařilo vysoutěžit tyto dva multifunkční vozy v celkové hodnotě zhruba 6 milionů korun.”

Nové vozy a další vybavení ukáží technické služby veřejnosti v rámci ekologického Dne Země, který se v opožděném podzimním termínů koná na Masarykově náměstí 24. září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy