Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští úředníci budou jezdit ekologicky, mají první elektromobil

Novojičínští úředníci budou jezdit ekologicky. Město dosáhlo na státní podporu alternativních způsobů dopravy a pořídilo služební elektromobil. Následovat bude ještě druhý vůz na zemní plyn.

Nový Jičín využil výzvu na poskytnutí podpory alternativních způsobů dopravy, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí. Z deseti služebních vozidel teď dvě vymění za automobily s ekologickým pohonem.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “My jsme se toho projektu zúčastnili a pro městský úřad jsme získali první elektromobil, která úřad má. Dotace je 40 procent z pořizovací částky. Vozidlo stálo 480 tisíc korun, skoro 200 tisíc bude dotace.”

Dojezd elektromobilu je 250 kilometrů.

Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Využívat ho budeme především v rámci jízd po městě, kde je ta ekologie pro nás zásadní. Nahradí to dieselové vozidlo.”
Radek Kudělka, služební řidič, Odbor organizační, MěÚ Nový Jičín: “Z osmdesáti procent jezdím ve městě. Zrovna dneska jsme elektromobil využili na služební cestu na Horní Bečvu. Najeli jsme zhruba sto kilometrů a vozidlo ztratilo zhruba 27 procent baterie.”

Úspornější provoz si radnice slibuje také od druhého automobilu, který v rámci vyhlášeného programu získalo, tentokrát na stlačený zemní plyn. Ten doplní vozový park města v říjnu. Už tři roky zde také městskou hromadnou dopravu zajišťují elektrobusy.
Česká distribuční a.s. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

DANĚ V POHODĚ, spol. s r. o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků