Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moudrá sovička seniory navedla, jak na chytré mobily

Ovládat chytré telefony a tablety se na speciálním kurzu učili senioři. Seznámili se s užitečnými funkcemi svých zařízení a porozuměli praktickým aplikacím jako jsou mapy nebo bezplatné komunikační cesty.

Co všechno umí chytré telefony, jak si co nastavit a správně používat se lidé, převážně staršího věku, měli možnost naučit v Novém Jičíně už po třetí. Kurz pořádal sociální odbor ve spolupráci se spolkem Chytrá sovička.

Tomáš Hubálek, lektor a předseda spolku Moudrá Sovička: “Největší zájem je o komunikační službu, mapy.cz, vyhledávání na internetu a velmi dobrá služba je záchranka, kdy ji ukazujeme a aktivujeme, aby věděli, jak to funguje.”
účastníci kurzu:
“Protože jsem starší občanka a nechci zakrnět, tak jsem se přihlásila.”
“Potřeboval jsem zjistit, kde jaké aplikace jsou a jak se tam dostanu.”
“Všechny aplikace jsou stejně zajímavé protože všude najdete něco, co neznáte.”

Pomoci lidem v používání chytrých technologií se Moudrá sovička věnuje už pět let. Díky spolupráci s nadačním fondem jsou kurzy pro účastníky zdarma.

Tomáš Hubálek, lektor a předseda spolku Moudrá Sovička: “Teď máme třídenní intenzivní kurz a po něm navazuje nový projekt Mobilní učebna pro seniory. Upravil jsem automobil, který je možné navštívit individuálně.”

S mobilní učebnou objíždí lektor také zejména menší obce, kde se lidem snaží s ovládáním moderních technologií pomoci, na Novojičínsku to byly například Hostašovice.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků