Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další nemocnice v kraji testují také o víkendech, přidal se i Nový Jičín

Další nemocnice v kraji rozšířily provozní dobu odměrného místa na covid-19. První víkendovou směnu za sebou mají například zdravotníci v Novém Jičíně. Reagují tak na vysokou poptávku po testování

Soboty a neděle přidaly do otevírací doby odběrných míst na covid-19 další tři zdravotnická zařízení v Moravskoslezském kraji, a to v Ostravě-Vítkovicích, Českém Těšíně a Novém Jičíně.

Zuzana Válková, ústavní hygienik, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Nemocnici k tomu vedla aktuální situace, kdy se nám zvyšovaly indikace od praktických lékařů a krajské hygienické stanice, a tím jsme chtěli urychlit čekací dobu těch indikovaných osob.”

Během prvního víkendu na přelomu října a listopadu provedli v této nemocnici 134 odběrů, v pracovní dny tu denně na covid-19 vyšetří až 200 lidí. Odběrové místo rozšiřovalo svou kapacitu průběžně od začátku září.

Během uplynulého měsíce otestovali v novojičínské nemocnici 3.228 osob. Zvyšující se počet klientů tu začali pociťovat od poloviny října.

Zuzana Válková, ústavní hygienik, Nemocnice AGEL Nový Jičín: ”My máme napříč nemocnicí pomoc mediků i dalších studentů zdravotnických škol, nicméně odběrové místo nám zajišťuje stabilní nemocniční personál.”

Na testy tu mohou přijít lidé pouze na základě doporučení hygieniků nebo praktického lékaře. Odběrové místo je v provozu denně od 7 do 15 hodin a nachází se v zadní části nemocnice pavilonu číslo 5, přístupné je pouze vyhrazeným výtahem.


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků