Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město připravuje lokalitu pro nové rodinné domy, lidé se mohou hlásit o pozemky v Žilině

Město nabízí pozemky pro výstavbu rodinných domů. V místní části Žilina vznikne více než dvacet zasíťovaných parcel. Podmínky prodeje schválili zastupitelé na poslední schůzi v prosinci. Rozhodovat bude cena, u menších pozemků losování.

Jak radnice v souvislosti s přijetím rozpočtu na rok 2021 avizovala, investice budou v letošním roce směřovat z velké části do bydlení. Jedním z projektů za 41 milionů korun je vybudování infrastruktury na pozemcích pro výstavbu rodinných domků v lokalitě Za školou v Žilině. Zastupitelé v prosinci schválili prodej těchto parcel i podmínky.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Máme zde 23 parcel, které již byly geometrickým plánem vyměřeny s tím, že parcely budou nabízeny ve veřejném prodeji. Deset parcel proběhne obálkovou metodou, čili, kdo dá víc. U zbývajících 13 parcel bude cena jednotná a budeme vítězné zájemce vybírat losem.”

Město má k dispozici pozemky s výměrou od přibližně 600 do téměř 2 tisíc metrů čtverečních. Los bude rozhodovat o majitelích menších parcel.

Své nabídky mohou zájemci posílat do 2. února, podrobné informace, včetně přesných podmínek, jsou k dispozici na webu města.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy