Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřinka tradici dodržela, zajistila návštěvu králů, pozorování hvězd i jízdu na koni

Slavnostní Tříkrálový průvod se vzhledem k vládním omezením letos v Novém Jičíně konat nemohl. Přesto se tuto tradici podařilo ve městě zachovat. Králové dorazili alespoň na zahradu mateřské školy.

Poslední dva roky se v Novém Jičíně konal vždy 6. ledna velký Tříkrálový průvod, pořádaný zdejší charitou a městem, který do centra přilákal veřejnost a školáky. Vládní omezení jeho pořádání letos nedovolila. O Tříkrálovou tradici ovšem nemusely být ochuzeny děti ve fungujících mateřských školách, zprostředkovali ji například v mateřince na ulici Máchova.

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Takže jsme to zkusili způsobem, který lze, který je možný, uspořádali jsme to na zahradě. Celý týden se věnujeme projektu Tři králové, kdy s dětmi vytváříme královské koruny, sledujeme hvězdy na obloze a směřují k tématu veškeré činnosti.”
 děti MŠ Trojlístek, pracoviště Máchova: “Tři králové přivezli Ježíškovi zlato, kadidlo a myrhu.” “Jmenovali se Melichar, Kašpar a Baltazar.”
Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “V současné době máme skoro plné stavy dětí, což je velké plus, jsme za to rádi, a snažíme se proto ty činnosti zorganizovat tak, aby to bylo možné.”

Děti z jednotlivých tříd se stejně jako v budově školy ani na zahradě neslučovaly, držely se ve svých skupinách i při projížďce na koni a hrách tematicky zaměřených na Tříkrálovou tradici.

Připomeňme ještě, že letošní Tříkrálová sbírka probíhá víceméně online. Podrobné informace jsou na webových stránkách sbírky, kde je také přímo odkaz na virtuální pokladničku. Koledníci se proměnili v pošťáky a do schránek roznesli balíčky s kalendářem a cukrem s logem Tříkrálové sbírky a dopis s informacemi, jakým způsobem mohou lidé dobročinnou sbírku podpořit.  Klasická kasička, na jakou jsou lidé zvyklí, je například v Návštěvnickém centru na náměstí.  Sbírka je letos prodloužena až do 26. ledna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy