Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus "se nafoukne" a nabídne více kroužků

Budova Střediska volného času Fokus má před sebou výrazný stavební zásah. Dlouho plánovaná přístavba rozšíří zázemí pro provoz kroužků, následně další část projektu zlepší vzhled celého objektu.

Nové variabilní klubovny použitelné pro rukodělné práce nebo i taneční kroužky získá ještě do konce tohoto roku Středisko volného času Fokus.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Tady nad tou vstupní částí by měla vzniknout nástavba, jejíž součástí jsou multifunkční sály, o které se budeme převážně opírat. Těší mě na tom to, že tak dostaneme možnost navýšit kapacity kroužků i kroužky samotné. Přibude asi deset kroužků v oblasti polytechniky a rukodělných prací.”

Prostory budou ale sloužit i k činnosti stávajících kroužků nebo táborů. Součástí bude sklad a terasa pro venkovní aktivity.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Skladovací prostory jsou tam tak naprojektovány, aby tam v jeden čas mohly být stoly s počítači a mohli tam být třeba senioři, a za hodinu a půl, aby toto bylo vyklizeno a mohli tam třeba naběhnout i tanečníci.”

Nástavba, jejíž realizace má začít ještě v únoru, bude odlehčenou dřevostavbou. Patro pod ní bude zatepleno. Propojena se stávající budovou bude ve druhém podlaží, současně bude mít i samostatné přístupy.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to akce chystaná už několik let. Na tu už máme přislíbenou dotaci ve výši dokonce devadesáti procent. Celkové náklady jsou asi 16 milionů korun, nicméně je potřeba říci, že ta spoluúčast města nebude pouze těch deset procent, ale jsou tam i nějaké neuznatelné náklady.”

Další fází revitalizace Fokusu, už mimo dotaci, je pak také vylepšení stávajícího objektu.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “I zbylá část budovy by měla být doteplena a bude řešen i technický stav střechy, která se pomalu ale jistě stává ne zcela vyhovující.”

I tento projekt rekonstrukce je hotov a na vizualizaci můžeme vidět, jak by se měl ve výsledku zlepšit i estetický vzhled budovy, do které obvykle dochází více než 1000 dětí a dospělých týdně.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy