Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatek za odpady a psa lze nově platit i přes QR kód

Poplatek za odpady a za psa musí Novojičínští uhradit do konce června. Platbu mohou provést několika způsoby. Zcela nově pak i tím nejpohodlnějším - prostřednictvím QR kódu.

Za odpady letos zaplatí lidé v Novém Jičíně stejně jako loni 600 korun za osobu. Platba za psa je různá, například podle bydliště v bytovém nebo rodinném domě, počtu psů a nižší částku mají stanovenou senioři a invalidní důchodci. Oba poplatky mohou nyní občané uhradit novou formou - prostřednictvím QR kódu.

Jiří Kalinec, informatik města Nový Jičín: “Město Nový Jičín má na svých webových stránkách delší dobu sekci místní poplatky, kde občan může po zadání rodného čísla nebo IČO získat informace k platbě za odpady nebo za psy. Po zadání se objeví platební údaje a navíc jako novinka QR kód, který občan může nasnímat ve své mobilní aplikaci a zaplatit prostřednictvím QR kódu.”
Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Chtěla bych ale upozornit, že systém je offline, takže občan po přihlášení nezjistí, zda má nedoplatek nebo přeplatek.”
obyvatel Nového Jičína: “Určitě je to dobrý nápad, jakákoliv další možnost je vítána, takže za mě v pořádku.”

Současně lze také zaplatit klasicky na pokladně úřadu, bezhotovostní platbou z účtu nebo i složenkou.

QR kód pro platbu odpadu má částku přednastavenou, úhradu za psa musí majitelé doplnit dle sazebníku, případně k ní mohou přičíst nedoplatek z minulých let.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Oba poplatky, za psy i za odpad se platí jednorázově, a to do 30. června. Dítě do jednoho roku je od poplatku osvobozeno.”

Sazba poplatku za komunální odpad se mimo jiné stanovuje z nákladů obce na jeho sběr a likvidaci v předešlém roce. Město Nový Jičín v roce 2020 vynaložilo za odpady téměř 24 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy