Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé stvrdili prodej parcel a směřování města, souhlasili i s financemi na kapli

Prodej zbývajících pozemků pro stavbu rodinných domů v lokalitě Za Školou bude formou elektronické dražby. Tento postup schválili zastupitelé na první schůzi letošního roku. Dále projednávali například také strategický plán rozvoje města na dalších sedm let.

Zastupitelstvo města na své březnové schůzi, první v letošním roce, vzalo na vědomí výsledky prodeje pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Za školou v Žilině. 14 parcel z 23 má své vlastníky.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dojde k podepsání smluv. Odsouhlasili jsme, že zbývajících devět pozemků opět nabídneme k prodeji formou elektronické dražby. Tento způsob prodeje nám připadá ještě více transparentní.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ceny zůstávají stejné, tedy 1650 korun za metr čtvereční bez DPH, to je ta minimální vyhlašovací cena. Ti zájemci mohou v tom online prostředí naživo činit ty příhozy. Těch devět volných pozemků je velikostně napříč, čili od toho největšího, zhruba 2 tisíce metrů čtverečních až po ty menší o rozloze zhruba 600 až 700 metrů čtverečních.”

Druhé kolo prodeje bude vyhlášen začátkem dubna.

Zastupitelé také schválili darování komunikací ve vlastnictví města, tedy ulice Propojovací, část Hřbitovní a Suvorovovu Moravskoslezskému kraji, město naopak nabyde silnici směrem na Kojetín. Dále také přijali informaci o prodeji domu Hoblíkova 3.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: "Je to dům, který byl získán v rámci výkupu bývalého areálu depa České pošty. Tento dům je pro město zbytný, nemá pro něj žádné využití, takže jsme ho dali do nabídkového řízení a nyní našel svého zájemce.”

Do rozpočtu města plynou z prodeje více než 3 miliony 300 tisíc korun. Naopak půlmilionová částka poputuje na opravu střechy Španělské kaple. Už v loňském roce radnice její rekonstrukci podpořila milionem a půl. Nicméně vzhledem ke snížení dotace z kraje se opravu nepodařilo dokončit.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Římskokatolická církev nás oslovila, abychom ji pomohli s dokončením těch prací. Proto zastupitelstvo schválilo individuální dotaci ve výši pět set tisíc korun.”

Dalším bodem jednání bylo přijetí strategického plánu rozvoje města do roku 2027.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Na našem strategickém plánu spolupracovali jak opoziční, tak koaliční zastupitelé, zdejší podnikatelé, občané a odborníci. Panuje obecná shoda, jakým směrem by město v těch budoucích letech mělo směřovat.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je důležitý z několika důvodů. Jednak je často podmínkou pro získání dotace, aby daný projekt, na který o dotaci žádáme, byl ve strategickém plánu. Zároveň je to i jakási záruka, že tyto dané věci budeme realizovat nezávisle na tom, které vedení zrovna bude na radnici, a to si také myslím, že je důležité i pro občany, že město má nějakou vizi. Výsledkem je dokument, který obsahuje opatření, která by se měla realizovat. Hodně bylo voláno po rozvoji bydlení, což je tam ve velké míře zahrnuto. Je tam ale i to, že se budeme nadále věnovat záchraně Hückelových vil nebo je tam dostavba kulturního domu v přístavbě Hotelu Praha.”

K dalším tématům jednání zastupitelstva se budeme vracet v příštích expresech, například k adaptační strategii na změnu klimatu nebo návrhu vyškrtnout Konrada Henleina ze seznam čestných občanů města, který podali zastupitelé za SPD.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy