Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vydejte se na “zelené” kilometry

Lidé se zájmem o zdravý pohyb se mohou registrovat do kampaně Do práce na kole. Tato celorepubliková výzva je vyhlašována po jedenácté, Nový Jičín se této aktivity účastní sedmým rokem.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: ”Za loňský rok to byla jedna z mála pohybově zaměřených akcí a kampaní, které probíhaly právě v té době, kdy byla většina akcí rušena, odvolávána, omezována nebo přesouvána na podzim. Takže dle zpětných vazeb to účastníci hodně přivítali, že byla alespoň nějaká možnost zpestření času.”

Soutěžní výzva k přepravě „na vlastní pohon“, ať už na kole nebo pěšky, probíhá v měsíci květnu.

Registrace začala v únoru a končí 30. dubna. Jedná se o týmovou aktivitu, nicméně ujeté, zaběhnuté nebo chůzí absolvované zelené kilometry může každý urazit individuálně, nejen cestou do práce, ale také na nákup nebo zkrátka kamkoliv. Účastníci kampaně získají triko s originální grafikou a různé bonusy.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Máme opět přislíbenou podporu lokálních partnerů, ať už v rámci akcí “na triko, tak i pro závěrečné ceny pro týmy, které budou mít nejvyšší pravidelnosti. Chtěla bych ještě říct, že letos jsme navázali spolupráci s transfuzním oddělením nemocnice v Novém Jičíně. V konkrétní dny, bude se to týkat květnových úterků, ještě o něco navíc oproti standardním dárcům budou oceňováni ti, kteří přijdou v tričku Do práce na kole. Je to pro nás výzva týmům, aby šli společně darovat krev a darovali tak kousek zdraví. Chtěli jsme tuto možnost zviditelnit a říct, že dárcovství není nijak omezené.”

Podrobné informace o celé aktivitě jsou na webu. Závěrečné vyhlášení výsledků kampaně je plánováno na 12. června na Masarykově náměstí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy