Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Staré dílny na Jubilejní se mění v moderní učebnu s 3D tiskárnami

V základní škole Jubilejní se i za provozu, i když omezeného, mění staré kovo a dřevo dílny na moderní učebny technických předmětů.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Bude to spojení starého a moderního, jak tedy práce s materiálem, jako je dřevo, kov a plasty, tak práce s moderními technologiemi, jako jsou 3D tiskárny, laserové gravírování a podobně. Já si myslím, že to polytechnické vzdělávání je velmi důležité pro rozvoj technického myšlení. Často se setkávám s řediteli technických firem, kteří se stěžují na to, že nemají nejen řemeslníky, ale také lidi technicky vzdělané na vyšší úrovni.”

Nová multifunkční učebna bude rozdělena na dvě části – teoretickou a praktickou. Přestavba má být hotova během prázdnin. Sloužit bude od září žákům z obou pracovišť školy, Jubilejní i Dlouhá.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: ”Ty dílny, to byla naše slabá stránka, jinak máme školu velmi moderně vybavenou, interaktivní tabule, projektory, nicméně ty dílny byla taková Achillova pata. Žádali jsme o dotaci z projektu Ostravské aglomerace, kde jsme uspěli se žádostí, nicméně jsme byli zařazeni do pořadníku, kde ten projekt nebyl profinancován. Po několika žádostech se mi podařilo s představiteli města dohodnout, že toto nám zafinancuje přímo město Nový Jičín.”

Ve škole v budově na Jubilejní ulici se v posledních letech podařilo zrekonstruovat obě tělocvičny včetně zázemí, a také cvičné kuchyňky pro pracovní vyučování. Na obou pracovištích, tedy i na Dlouhé, škola dokončila velký projekt, jehož součástí bylo například kvalitní wifi pokrytí a venkovní učebny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy