Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důl Frenštát bude zasypán do dvou let, obce a kraj řeší, co bude s pozemky a objekty

Proces likvidace dolu Frenštát na Novojičínsku začne v listopadu letošního roku. Do té doby by mělo být jasno, jak bude naloženo s pozemky a objekty v bývalé těžební lokalitě. Zástupci dotčených obcí a Moravskoslezského kraje se k tématu sešli na první schůzce.

Důl Frenštát na Novojičínsku od nového roku převzal od OKD státní podnik DIAMO, který provede jeho likvidaci. Současně se bude podílet na rozvojových projektech využití pozemků a objektů bývalé šachty. Právě kvůli tomu se na první schůzce ve Frenštátě pod Radhoštěm sešli také zástupci dotčených obcí a Moravskoslezského kraje.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “My jsme definovali kontaktní osoby, což je Moravskoslezské investice a development, kde ty obce by měly předložit všechny rozvojové projekty. Dohodli jsme se, že na počátku června se sejdeme znova a budeme se bavit, které z nich mají šanci na jednak, řekněme, to papírové projití, a potom třeba na spolufinancování z nějakých zdrojů.”
Miroslav Halatin (ODS), starosta Frenštátu pod Radhoštěm: “Území, které jsou na našem prostoru, tam o to zájem máme, akorát si musíme my tady probrat, do čeho bychom tam chtěli jít.”
Jiří Novotný (Naše Beskydy bez PP), starosta Trojanovic: “Za mě, lidsky, by nejlepší varianta byla, kdyby se tam vrátily například louky a nebylo tam vůbec nic. Na druhou stranu chápu, že je tam něco vybudováno, a že by se ty kapacity mohly využít na nějaký budoucí rozvoj.”

Starosta Trojanovice současně ale vyslovil obavy, aby se k těmto majetkům nedostali soukromí investoři s divokými projekty, kteří obce svým kapitálem přeplatí. Právě na katastru Trojanovic se nachází věže a jeden kilometr hluboká důlní jáma, která by měla být do dvou let zasypána.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy