Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín bude mít v jednom areálu parkoviště i základnu pro veřejné práce

Nový Jičín připravuje v blízkosti centra stavbu nového parkoviště. Vznikne v areálu, který město vykoupilo od České pošty. Současně zde najde zázemí i středisko veřejně prospěšných prací technických služeb.

Majitelem rozlehlého pozemku u Hoblíkovy ulice v blízkosti centra města se Nový Jičín stal v loňském roce. Od České pošty jej radnice vykoupila včetně patrové nemovitosti a dalších menších objektů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kupní cena byla šest a půl milionu korun. Hlavním účelem výkupu je vybudování parkoviště v této lokalitě.“
Jitka Pospíšilová, vedoucí odboru rozvoje a investic, MěÚ Nový Jičín: “Na této ploše by mohlo vzniknout zhruba 100 parkovacích míst. Tyto parkovací místa by z části mohly nahradit parkovací místa na velké odstavné ploše na ulici Bezručova, kde dnes stojí řádově 300 aut.”

Právě parcela na Bezručově ulici je v koncepci statické dopravy, kterou má město zpracovanou, předběžně vytipována pro a vybudování parkovacího domu. Co se týče stavby nového parkoviště v bývalém areálu České pošty, radnice vypsala nabídkové řízení na zpracování projektové dokumentace. Z plochy už zmizely staré plechové garáže a unimobuňky. Uvolněný prostor tak bude mít i další využití.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o prostor pod bývalými unimobuňkami, které byly odstraněny, tak je zde plán na vybudování střediska veřejně prospěšných prací technických služeb.”

To v současné době sídlí v domě přímo u náměstí v blízkosti Žerotínského zámku. Lukrativní prostory by bylo, podle vedení radnice, vhodnější využít spíše pro komerční účely.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy