Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábory jsou naplánované, pořadatelé jsou připraveni je zvládnout

Pořadatelé letních táborů z Nového Jičína jsou na sezonu připraveni a vyčkávají už jen na oficiální pokyn ministerstva zdravotnictví. Kapacity jsou ještě volné, ale někteří už hlásí i plně obsazeno.

Největším pořadatelem letních táborů je v Novém Jičíně Středisko volného času Fokus. Naplánovalo 24 turnusů příměstských i pobytových, jejich kapacita je celkem 800 dětí.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “K dnešnímu datu evidujeme o sto méně přihlášených účastníků než v loňském roce, což je slušné vzhledem k situaci. Naplněné jsou dost pobytové tábory. Co je trošku překvapivější, zatím se moc neplní příměstské tábory.”

Během loňských prázdnin proběhly všechny tábory Fokusu bez komplikací, za dodržení důslednějších hygienických pravidel.

Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín: “Dneska ke mně došla informace, že se zvažuje, že by letní táborová činnost mohla probíhat stejně jako v loňském roce. Navrhuji všem, co mají zájem, se prostě přihlásit, letos se nemusí dopředu skládat finanční záloha.”

Letní tábory nebo soustředění ale připravují i další pořadatelé, sportovní oddíly, skauti a různé organizace. Menší děti kolem 6 let věku už tradičně hodlá zabavit na příměstských turnusech rodinné centrum Mozaika.

Zuzana Rosová, RC Mozaika, Nový Jičín: “Letošní tábory budou zaměřeny na kouzelnické téma. Máme připraveny dva turnusy táborů s čarodějem Harrym Potterem, jako třetí tábor máme připravenou kouzelnickou akademii, kdy již druhým rokem spolupracujeme s kouzelnicí Radanou. Naše příměstské tábory jsou již ale zcela naplněny a pevně věříme, že po tomto zvláštním roce, kdy jsme byli skoro pořád zavřeni a nemohli jsme být s našimi klienty v kontaktu, takže to bude takový krásný začátek toho společného času.”
Václav Dobrozemský, Junák - český skaut, středisko Pagoda: “Tradičně pořádáme čtyři až pět táborů, které trvají zhruba jeden až dva týdny. Účastní se jich na 120 dětí. I v letošním roce, i přes tuto epidemiologickou situaci, počítáme, že tábory proběhnou. Primárně jsou určeny pro naše členy, nicméně v letošním roce pravděpodobně proběhne i jeden turnus příměstského tábora, který bude i pro neskauty.”

Čtyři týdny prázdninového pohybového vyžití plánuje také například zdejší fitness centrum. Příměstské tábory pořádá třetím rokem a cílí je na děti od 6 do 9 a od 10 do 14 let.

Aleš Zedník, AS fitness, Nový Jičín: “Kapacita každého turnusu je 30 dětí, momentálně jsme obsazeni asi z padesáti procent, takže stále místa jsou. Věříme, že ty tábory se uskuteční tak, jako v loňském roce, kdy jsme naprosto s přehledem zvládli tábory i s nějakými opatřeními, které byly. Děti byly nadšené, takže do toho dáme všechno a budeme se těšit, že se ta situace zlepší a společně si ty čtyři týdny s dětmi užijeme. Přece jen je dneska ta doba taková, že ty děti sedí doma u počítače, u tabletů nebo telefonů a chybí jim ten pohyb. A právě naše tábory jsou zaměřeny na pohyb, na zdravý pohyb.”

Všichni organizátoři táborů doporučují rodičům sledovat jejich webové stránky, kde budou zveřejňovat aktuální informace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy