Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín a další města prosadili obnovu cyklobusu do Beskyd

Z Nového Jičína do Beskyd začal jezdit cyklobus. Zdejší radnice se spojila s dalšími městy a společně uzavřeli smlouvu s veřejným dopravcem. Nová linka jezdí od pátku do neděle, během prázdnin se vypraví i v pracovních dnech.

Cyklobus už před několika lety z Nového Jičína do Beskyd jezdil, jeho fungování ale přerušila výměna dopravce na příměstských linkách. Poslední dva roky zdejší radnice jednala s několika provozovateli autobusové přepravy, zda by bylo možné jej obnovit.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “S tím, že ze strany občanů Nového Jičína, Příbora, Kopřivnice, ale i Frenštátu pod Radhoštěm a Rožnova o to byl poměrně velký zájem, takže jsme se nakonec dohodli na spolupráci právě těchto měst, a společně se podílíme na financování této linky, kterou ale pořád z velké části provozuje na své podnikatelské riziko ČSAD Vsetín.”

Poměr financování vychází z počtu obyvatel každého z pěti zapojených měst. Pro letošní rok činí jejich celková spoluúčast 155 tisíc korun, Nový Jičín z toho uhradí 45 tisíc. Cyklobus bude v provozu od 1. května do 28. září. Trasy jsou dvě, jedna na Pustevny, druhá na Bumbálku a Bílou.

cyklisté: 
“Já cyklobus nevyužívám, protože tam zrovna jezdím normálně běžně na kole, ale je to určitě dobrá věc.”
“Zatím ještě nevyužijeme. Já si dám když tak kolo do auta a vyjedu si, kam potřebuju.”
“Zaznamenal jsme to a počítám s tím, že o prázdninách určitě cyklobus vyzkoušíme.”“
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Smlouva je podepsána na tři roky, takže minimálně po tu dobu bude cyklobus jezdit. Počítáme s tím, že pokud bude cyklobus oblíbený, tak dojde k prodloužení.”

Autobus s cyklopřívěsem pojme 24 jízdních kol. Je možné si místa dopředu zamluvit. Jízdní řád je na webu dopravní společnosti i na stránkách města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy