Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidem se otevírá kino a kultura v rámci Novojičínského léta

Město opět začne žít také kulturou. Prvního června se po téměř osmi měsících otevírá kino a připraven je program Novojičínského léta. To startuje Divadelní dílnou a následně společenskou akcí v Hückelových vilách.

Vstup do kina Květen se po dlouhé době otevře na Den dětí. Právě nejmenším je věnována první projekce, která začne v pět hodin odpoledne. Těšit se mohou na letošní novinku animovanou pohádku Duše.

Marek Grussmann, vedoucí Kina Květen: “Kino Nový Jičín otevře po téměř osmi měsících svůj provoz. Byla to dlouhá uzavírka, tak doufáme, že na nás návštěvníci nezapomenou a diváci se do kina nahrnou. Otevíráme v úterý 1. června speciálním promítáním na Den dětí.”

Kino bude dále zatím promítat pouze jednou denně, a to od 19 hodin. Na některé víkendy plánuje od 16:30 pohádky. Distributoři filmů jsou zatím opatrní v tom, které filmy do projekce uvolní. Přesto se kino snažilo získat do nabídky všechny dostupné atraktivní novinky.

Marek Grussmann, vedoucí Kina Květen: “V současné době je kapacita kina omezena na padesát procent, s tím, že návštěvníci musí sedět ob jedno sedadlo. Pouze rodinní příslušníci mohou sedět u sebe, tím pádem má teď kino kapacitu asi 250 míst.

Během dlouhé doby, kdy kino nemohlo vítat diváky, se pracovníci snažili zvelebit jeho interiér. Uvnitř je vymalováno, vyměněny jsou potahy sedadel a realizovány jsou některé technické úpravy. Před a po představení je stále možné shlédnout výstavu připomínající 90letou historii kina Květen.

To, co mnozí lidé také netrpělivě očekávají, je naplnění Novojičínského kulturního léta. Startuje 11. a 12. června Divadelní dílnou v kamenném divadle.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: :“Potom budou pokračovat akce, jako například Kouzelný den v Hückelových vilách, Vítání prázdnin, páteční koncerty na Masarykově náměstí. Nově to bude Garden food festival na Skalkach, první ročník Novojičínské pouti, Cirkutvůrna a doufejme, že se uskuteční Slavnost města.”

Jedna z vyjmenovaných novinek, Kouzelný den v Hückelových vilách, se koná také už v červnu, v sobotu 19. A má propagovat kulturní památku, o jejíž záchranu město usiluje.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Plánujeme to jednak částečně jako prohlídku, ale doplněnou i o kulturní vystoupení skupiny LAM trio a divadlo, které bude předvádět scény z historie.

Část akcí, třeba Festival pod Kaštany nebo Letní kino a některé další, jsou plánovány do zahrady restaurace Nového Slunce, pouť bude v areálu u letního stadionu.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Akce a koncerty na Masarykově náměstí budou pouze v případě, že nebude počitatelnost diváků. V případě, že se diváci budou muset počítat, veškeré akce budou přesunuty do zahrady restaurace Nové Slunce. A je to jen z organizačních důvodů, protože tam jsme schopni návštěvníky evidovat a kontrolovat.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Budeme se snažit část těch akcí konat na náměstí, protože to je věc, která v loňském roce hodně chyběla a volali po tom i podnikatelé na náměstí. Máme to centrum krásné, máme ho i proto, aby se na něm lidé mohli shromažďovat. Problém samozřejmě může nastat, pokud bude nějak výrazně omezen počet lidí. Je velmi problematické náměstí ohradit a kontrolovat, kolik lidí tam je.”

Pro vstup na kulturní akce a do kina je nutné respektovat platná vládní nařízení. Zveřejňována a a aktualizována dle nových vyhlášení ministerstva zdravotnictví jsou na webu a facebooku kina, městského kulturního střediska a také na vývěskách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy