Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Marie Walburga uvedla Zámek Kunín do projektu Rok osvícenské šlechty

Další vlna rozvolnění otevřela také interiéry památek. První návštěvníky vítal například i Zámek Kunín na Novojičínsku. Pro letošní sezonu byl přizván do projektu Národního památkového ústavu Rok osvícenské šlechty.

K nejvýznamnějším osobnostem moravského osvícenství patřila Marie Walburga, slavná majitelka Zámku Kunín na Novojičínsku. Také proto byla tato barokní památka přizvána do projektu Národního památkového ústavu, který je věnován osvícenské šlechtě.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Na zámku plánujeme řadu menších projektů, od výstavy, která bude prezentovat velice rozsáhlou knihovnu hraběnky Walburgy, budou to různé přednášky, plánujeme speciální kastelánské noční prohlídky, chybět nebude Hradozámecká noc.”

Osvícenské myšlení Marie Walburgy připomene i výstava MEZISVĚTY, jejíž autoři připravují na léto umělecké workshopy.

Rosana de Montfort, malířka, sochařka a designérka: “Je to o tom, že já jsem malovala od čtyř let a nyní se ke mně přidává i můj manžel a spolu vedeme takovou ideu, že každý může tvořit. Každý může udělat obraz, který je nějakým způsobem zajímavý.”

Zámek Kunín letos zahájil sezonu 1. června. Vůbec první návštěvnice přijela z Opavy.

návštěvnice zámku: “Protože se dneska konečně otevírají památky, tak jsem přijela na Zámek Kunín, a už mi ty památky strašně chyběly.”

Turisté se v průběhu roku budou moci těšit na různé novinky, díky spolupráci zámku s farností a ostravsko-opavským biskupstvím se budou moci podívat i na neobvyklá místa.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Je nyní už domluveno, že se otevře průchod mezi zámkem a kostelem. lidé budou moci projít po spojovacím mostě přímo do oratoře majitelů zámku.”

Za tyto dveře se lidé poprvé dostanou v rámci slavnosti Růže pro paní hraběnku.

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail