Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přijďte prožít Kouzelný den do Hückelových vil, už v sobotu 19. června

Veřejnosti se po několikaleté pauze otevřou Hückelovy vily. Lidé se budou moci vydat na prohlídku historických objektů a užít si zahradní happening.

Kouzelný den v Hückelových vilách mohou prožít lidé, kteří do areálu dorazí v sobotu 19. června. Budou se moci vypravit na prohlídku vil s dobovými výjevy, v areálu bude vyhrávat skupina LAM duo a připraven je další program.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Návštěvníci budou mít k dispozici komplet celé zahrady, mohou si přinést deky, budeme rádi, když tady po celou dobu programu zůstanou. V horní části areálu bude pro menší děti připraven workshop Šest ran do klobouku. Celý program je tematicky zaměřen k Hückelovým vilám, to znamená klobouky, dobové fotografie a výstavy.”

Na programu se bude podílet Divadlo bez portfeje a Středisko volného času Fokus. V areálu bude obrazovka s 3D prohlídkou vil, která je zveřejněna na webu města. Nicméně reálný prožitek z návštěvy vil si lidé budou moci zopakovat po téměř třech letech, dovnitř se naposledy dostali na Den architektury na podzim roku 2018.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Tímto klíčem oficiálně budou otevřeny obě dvě vily. Přístup bude jen do vybraných prostor, kde se budou moci návštěvníci seznámit s historií vil a budou mít možnost shlédnout unikátní historické fotografie. Některé z nich budeme pro veřejnost prezentovat poprvé.”

Dvě stejné novorenesanční vily, postavené v letech 1880 až 1882 pod taktovkou Otto Thienemanna, jsou kulturními památkami. Město se o jejich záchranu snaží pět let, tedy od doby, kdy je vykoupilo od soukromého vlastníka.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Kromě toho také představíme, co se v poslední době ve vilách událo, v loňském roce proběhla například likvidace dřevomorky a další práce. Lidé samozřejmě o to mají zájem, často se i ptají, ale sociální sítě nejsou vždy možná úplně ideální prostředek k tomu, aby se to informace dostala ke všem. takže nejlepší je skutečně přijít se podívat osobně. A možná mohu zmínit takový bonus, už nám přislíbil účast i jeden z potomků rodiny Hückelů, který bude na akci přítomen.”

Kouzelný den v Hückelových vilách začíná ve dvě hodiny odpoledne. Vstup je zdarma, nutné je dodržet platná epidemická opatření, která jsou uvedena na webu a facebooku městského kulturního střediska a Novojičínského kulturního léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy