Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská slavnost v září nebude, koncerty ano

Stejně jako loni ani letos se městská slavnost v Novém Jičíně konat nebude. Co ale proběhne, jsou naplánované koncerty na Skalkách a výstava, která připomene 400 let tak zvané Španělské bitvy.

Nový Jičín i letos upustil od pořádání Slavnosti města, která byla plánována na 3. a 4. září. Největší kulturní akci, jejíž tradice sahá k roku 1993, neumožní zrealizovat vládní proticovidová omezení.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to samozřejmě zpráva, která se vůbec neříká dobře, ale vzhledem k opatřením, která jsou momentálně platná, tak jsme byli bohužel i letos nuceni slavnost zrušit. Odložili jsme to rozhodnutí na nejzazší možnou dobu, což bylo kolem 15. července, protože to je i termín, kdy musíme vystupujícím kapelám a spolkům říct, jestli budou vystupovat.”

Rozhodnutí vycházelo z platného nařízení vlády, to omezuje účast lidí na slavnosti na tisíc osob a nic v tuto chvíli nenaznačovalo, že by se situace mělo změnit. Do centra města přitom obvykle při konání slavnosti proudí kolem 15 tisíc lidí a vstup na náměstí se omezit nedá.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nicméně došlo k dohodě, že Novojičínské léto Novojičíňákům prodloužíme, budeme dva dny konat koncerty v amfiteátru na Skalkách, a také se budeme snažit uspořádat zábavný program pro děti.”

Na Skalkách, s omezenou kapacitou, se uskuteční koncerty kapely MIRAI, Vašo Patejdla nebo Jiřího Korna. Na Staré poště bude výstava, která připomene původní zamýšlené téma slavnosti - 400 let krvavé bitvy.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy