Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zelené město dává brigádu i patnáctiletým studentům

Nový Jičín letos opět připravil letní brigády pro studenty. V rámci projektu Zelené město získali možnost přivýdělku mladí lidé už od 15 let. Pomáhají v městské zeleni, na hřbitově nebo s nátěrovými pracemi.

Dát studentům možnost vydělat si peníze a současně tak udělat něco dobrého pro své město - to je hlavní myšlenka letních brigád, které nabídla novojičínská radnice. První týdenní turnus Zeleného města začal 12. července a bude jich během prázdnin sedm, na kterých se vystřídá zhruba 40 mladých lidí od 15 let věku.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “První týden začali studenti trochu nešťastně, bohužel celé dopoledne lilo, takže byli všichni soustředěni na hřbitově. Podíleli se tam na úklidových pracích chodníků a uklízeli i obřadní síň. Od úterka, kdy nám počasí přeje, jsou studenti rozděleni do skupinek, jedna se podílí na nátěrových pracích, druhý vypomáhá u pletí, odstraňuje nálety a odnáší vzniklý odpad. Třetí pomáhá u řezu dřevin.”

Několik brigádníků natíralo sušáky na prádlo na ulici Bulharská, kde si toto vylepšení okolí vyžádali místní obyvatelé.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “Požadavek vzešel od občanů, byl předán na město na patřičný odbor, a město práce odsouhlasilo. Uznalo, že je opravdu nutno tyto práce provést.”
Josef Holáň, brigádník Zeleného města: “Potřeboval jsem si vydělat nějaké peníze, protože si šetřím na pár věcí. A je to super, že to jde už od patnácti.”
FIlip Michna, brigádník Zeleného města: “Nejprve jsme pracovali na hřbitově a teď jsme tady na sídlišti a natíráme sušáky.”
Petr Kašuba, brigádník Zeleného města: “Byl jsem rád, že jsem se mohl letos konečně na brigádu přihlásit, jsme spokojený, brigáda mě baví a můžu i nějakým způsobem pomoci městu.”

Další pracovali byli v parčíku pod gymnáziem nebo na hřbitově, kde budou vypomáhat v průběhu celých prázdnin.

Klára Havlová, brigádník Zeleného města: “Mám i jinou brigádu, i tuto, kvůli penězům. My jsme otrhávali břečťan ze hřbitovní zdi a čistili kanálky od plevelu.”
Ferdinand Štěpán, brigádník Zeleného města: “Já už jsem se měl jednu brigádu v červnu v zemědělství a tady už jsem poněkolikáté.”

Pomoc mladých pracovníků bude potřeba i v městské zeleni při pletí záhonů, s dalším úklidem po ořezu dřevin a budou také čistit odpadní nádoby. Vydělají si 95 korun na hodinu.

Zájem o brigádu pořádanou městem bývá vždy velký a kapacitu přesahuje i dvojnásobně. O účastnících letos rozhodoval přesný čas přijetí přihlášky e-mailem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy