Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín připravuje startovací byty pro mladé, k dispozici budou za rok

V Novém Jičíně začala rekonstrukce domu K Archivu na byty pro mladé lidi. První obyvatelé by se tu měli stěhovat příští rok na podzim. Město za přestavbu objektu zaplatí více než 50 milionů korun bez daně.

Čtyřpodlažní dům schovaný v Novém Jičíně za Španělskou kaplí sloužil jako ubytovna pro zdravotnický personál nedaleké nemocnice. Objekt už ale dlouho nikdo nevyužívá, v roce 2016 jej Moravskoslezský kraj převedl na město. Původním záměrem bylo vybudovat zde byty pro seniory. V roce 2019 vedení radnice záměr přehodnotilo na startovací byty pro mladé lidi.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ten hlavní důvod je, že v Novém Jičíně je asi 240 podaných žádostí o byt a tato bytová politika se musí řešit novou výstavbou. Zájem o bydlení v Novém Jičíně je obrovský. Co se týče občanů seniorského věku, tak město Nový Jičín má tři objekty v režimu zvláštního určení, Pod Lipami, Revoluční a U Jičínky, a v současné době tato kapacita není naplněn.”

Bytový fond města čítá zhruba 1100 bytů. Uvnitř domu K Archivu vznikne 39 bytů.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ty parametry bydlení budou takové, že půjde o mladé lidi do věku 35 let, doba nájmu bude omezena na maximálně čtyři roky, startovací nájemné bude činit maximálně 80 procent tržního nájmu.”

Rekonstrukce domu začala v červenci a potrvá 14 měsíců. Město za ni zaplatí 51 a půl milionu korun bez daně. Financována je prostřednictvím komerčního úvěru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy