Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koncerty kulturního léta ukončí MIRAI, Korn a Patejdl

Poslední koncerty, které uzavřou Novojičínské kulturní léto, se budou počátkem září konat v amfiteátru na Skalkách. Jsou určitou náhradou za zrušenou městkou slavnost.

Letošní Novojičínské kulturní léto se blíží do svého konce. O jeho závěr, co se týče hudebních koncertů, se postarají vystoupení plánované na 3. a 4. září.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Slavnostní ukončení Novojičínského léta, i když to není úplně poslední akce, ale bereme to, že je to poslední koncertní akce v rámci Novojičínského léta, bude v termínu tradičních slavnosti města. Chtěla bych jen připomenout, že se nekonají z důvodu dodržení platných opatření v souvislosti s kovidem.”

O zrušení slavnosti rozhodlo vedení města už v polovině července. Novojičíňákům tak nabídne alespoň program na Skalkách.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Došlo k dohodě, že Novojičínské léto nějakým způsobem Novojičíňákům prodloužíme. Budeme konat dva dny koncerty v amfiteátru na Skalkách a také se budeme snažit uspořádat nějaký zábavný program pro děti.”

V pátek 3. září tak na výletišti vystoupí Light & Love a se svým recitálem Jiří Korn.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Mělo by jít o jeho největší hity s projekcí a velkou taneční show. A v sobotu bude připraven program už odpoledne, od jedné hodiny do šesti bude program pro děti, kde budou workshopy, divadélka a je i připraveno překvapení. Tento program je zdarma. Potom ale bude nutno opustit areál nebo si zakoupit vstupenku na večerní program, který začíná od 19 hodin, a přivítáme Vašo Patejdla a následovat bude koncert skupiny Mirai.”

Podrobné informace včetně způsobů předprodeje se zvýhodněnou nabídkou rodinného vstupného jsou na webu Novojičínského léta. U příchodu do amfiteátru Skalky bude městské kulturní středisko zajišťovat i testování.

A protože původně plánované téma slavnosti se mělo letos věnovat 400. výročí krvavé bitvy, která se odehrála v místě dnešní Španělské kaple, připomene tuto událost alespoň výstava na Staré poště s názvem A krev smyl déšť…. Vernisáž se koná v pátek 3. září, veřejnost ji bude moci navštívit v průběhu celého měsíce. V daný pátek také na náměstí proběhne tradiční jarmark.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy