Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K rychlíkům do Hranic začne v září jezdit z Novojičínska speciální autobus

Z Nového Jičína, Příboru a Kopřivnice bude od září jezdit nová autobusová linka do Hranic na Moravě. Tato města napojí na hlavní železniční trať. Přípoje budou navazovat na rychlíky do Prahy nebo Vídně.

Speciální autobusová linka z Novojičínska k vlakům do Hranic na Moravě začne fungovat 1. září díky společnému úsilí Nového Jičína, Příboru a Kopřivnice. Vedení těchto radnic ji dojednalo s Moravskoslezským krajem, který uhradí 85 procent nákladů, o zbytek se dělí dotčená města.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Nový Jičín má velkou nevýhodu, a to je napojení na železniční trať, které je nedostatečné. Všichni víme, že je potřeba přestupovat v Suchdole nad Odrou, kde navíc dálkové vlaky nestaví. Proto jsem se dohodli s Kopřivnicí a s Příborem, které mají podobný problém, akorát ne v Suchdole, ale ve Studénce, že se pokusíme zřídit tuto linku, která by naše města napojila přímo na hlavní dálkové vlaky.”
Pavel Netušil (Společně pro Příbor), místostarosta Příbora: “Většina lidí volí raději cestu autem do Hranic, Studénky a někteří dokonce do Svinova, než aby využívali ty stávající možnosti, které jsou. Ty jsou buď příliš dlouhé kvůli stávajícím přestupům, a nebo velmi nespolehlivé.”

U této nové linky bude jistota návaznosti na příjezdy vlaků, v případě zpoždění bude autobus v Hranicích čekat. Zkušební doba provozování tohoto spoje je půl roku, pak kraj využívání linky vyhodnotí a rozhodne, zda bude pokračovat. Jízdní řády a další informace, jak si jízdu v autobusu k vlaku objednat, jsou na webech měst.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy