Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Areály škol vylepšily během prázdnin miliony korun

Město během prázdnin investovalo do modernizace a oprav školních zařízení miliony korun. Dominantním stavebním zásahem byla výměna elektroinstalací.

Do městských základních škol nastoupilo v září 2 334 žáků, z toho je 224 prvňáčků. Tyto děti a také jejich učitelé se mohou ve svých školních areálech setkávat s více či méně viditelnými stavebními úpravami a modernizacemi. Mezi největší projekty, které se během prázdnin podařilo realizovat, patří rekonstrukce starých elektroinstalací v budovách.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Já si myslím, že školní rok pro mnohé pedagogy a nepedagogy začal už mnohem dříve. Do posledního dne se na všech školách uklízelo po malování, po nové elektroinstalacích, po venkovních opravách a jiných. Každé školské zařízení zaznamenalo nějakou údržbu nebo opravu, takže si myslím, že žáci do škol a děti do mateřských školek přijdou do krásně vybílené školky a školy.”

Konkrétně výměna elektrorozvodů a také rekonstrukce sociálních zařízení probíhala na základní škole Komenského 68, elektroinstalace jsou ale nové také v mateřských školách Máchova a Jiráskova. Na škole Jubilejní byly dokončeny nové učebny dílen.

Některé školy také získaly na své modernizace finance z Evropské unie, které pokryly 90 procent nákladů, například na vybudování učebny fyziky, chemie a zeměpisu v Základní škole Komenského 66, ve vedlejší budově 68 takto pořídili nové vybavení k výuce moderních technologií.

Kromě toho se stavební práce odehrávaly také vně některých školských budov, hotovo je atrium na Komenského 66 a největší zásah probíhal kolem mateřské školy Smetanovy sady.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Máme zpracovaný dlouhodobý plán pro všechna školní zařízení tak, abychom to vyvážili, aby nějaká škola nebyla upřednostňována, takže jeden rok se investuje na Tyršově, druhý rok na Komenské a samozřejmě jsou v tom zakomponovány i mateřské školy.”

Rozpočet města letos vyčlenil na rekonstrukci školských zařízení celkem 45 milionů korun. V této částce jsou zahrnuty také prostředky, které směřují do probíhající nástavby budovy Střediska volného času Fokus, kde se náklady šplhají k 15,5 milionu korun. I zde ale investici města podstatně zmírní evropská dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy