Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po Oldies rocku a Svatováclavské jízdě se kultura přesune pod střechu

Ve druhé polovině září se v Novém Jičíně odehrají ještě některé kulturně-společenské akce pod širým nebem. Bude to rockový večer na Skalkách a Svatováclavská jízda. Pak se dění přesune do klubu Galerka a Kina Květen.

Rocková muzika rozezní terasu na Skalkách v sobotu 18. září, tradiční akce Oldies rock odstartuje v osm hodin večer.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Patří vždy převážně novojičínským kapelám, které nikde jinde v naší produkci není vidět, protože nemají moc šancí si zahrát ani v klubu ani na jiných příležitostech. Na koho se můžeme těšit je místní skupina Demos, která bude hrát na akci úplně poprvé, je to už tradiční vystoupení skupiny Věšák a jako host přijede ze Zubří kapela Koridor acoustic.”

Poté už se programy přesunou pod střechu do klubu Galerka nebo Kina Květen.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Těšit se můžeme na obvyklé jazzové večery. V první jazz klubu vystoupí Petra Börnerová se svým triem, cože je její muž a její syn. Budeme se těšit na bluesový večer v tomto podání česko - maďarsko - slovenských bluesmanů.”

V kině květen naplánovalo městské kulturní středisko několik talkshow. Tou první bude 29. září večer s bavičem Karlem Šípem a jeho hostem Jiřím Náhlovským. Následovat bude 15. října exotická diashow českého cestovatele Jiřího Kolbaby nebo 3. listopadu talkshow otce a syna Šmoldasových.

Zapomenout nemůžeme ani na státní svátek 28. září, ten ve městě tradičně patří Svatováclavské jízdě, která se koná pod záštitou novojičínského starosty Stanislava Kopeckého.

Stanislav Bartoň, člen Klubu historických vozidel Nový Jičín: “Začínáme v Odrách, pak se účastníci přesunou na Zámek Lešná, potom cesta na Novojičínsko vede přes Hostašovice, Straník a následuje novojičínské náměstí.”

Novým Jičínem začnou historická vozidla a motocykly projíždět od 13 hodiny, všechny vozy by měly být v cíli, tedy na Masarykově náměstí, kolem půl třetí. Součástí programu bude koncert ve swingovém duchu v podání kapely Klika NJ blues.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy