Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klobouky z Nového Jičína putovaly na ambasádu do Vídně

Muzeum Novojičínska představilo v rámci tradiční akce Svatováclavské posvícení své sbírkové fondy na velvyslanectví ve Vídni. Jeho exponáty byly součástí celkové prezentace Moravskoslezského kraje.

Radek Polách z Muzea Novojičínska na počátku týdne balil desítky krabic s unikátními klobouky, které jsou ve sbírkovém fondu muzea, aby s nimi vyrazil do Vídně. 222 let trvající tradice kloboučnictví v Novém Jičíně byla prezentována v propagace Moravskoslezského kraje na akci českého velvyslanectví v Rakousku nazvané Svatováclavské posvícení.

Radek Polách, Muzeum Novojičínska: “Kde se sejdou všichni diplomaté, ambasadoři a další významné posty na poli zahraničních vztahů v rámci nejen Vídně, ale prakticky celého světa. Akce bude také takovým vyvrcholením ukončení mandátu naší paní velvyslankyně.”

Na pozici velvyslankyně v Rakousku končí Ivana Červenková. Pro příležitost této výstavy vybralo muzeum především klobouky z meziválečného období.

Radek Polách, Muzeum Novojičínska: “Máme tam i věci, které šly na export do Bolívie, například církevní klobouky, taktéž mexické sombrera, které se v Novém Jičíně vyráběly a stále vyrábějí, dále různé fezy. Zkrátka budou tam prezentovány klobouky a pokrývky hlavy z celé škály toho, co u nás v depozitářích máme.”

A je čím se pyšnit. Muzeum uchovává více než pět tisíc pokrývek hlavy, což představuje jednu z největších sbírek na světě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - Železniční stanice
Sedlnice
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry