Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Liščí proroctví je fantasy příběh novojičínské studentky Adély

Studuje vysokou školu, je dobrovolnicí ADRY - a teď vydala knihu. Takový rytmus má život Adély Jedlitschkové z Nového Jičína. Z prvního dílu svého “Liščího proroctví” plánuje pentalogii.

Adéla Jedlitschková z Nového Jičína si splnila sen. V ruce drží svou knihu Liščí proroctví. Její dílo spatřilo světlo světa po roce usilovné práce, ale cesta k němu začala vlastně už v autorčině dětství.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Já vlastně píšu už od šesti let, takové nějaké povídky o svém psovi a o věcech, které mě v určitých letech bavily. První knížku jsme ručně napsala asi ve čtvrté třídě a asi od šestnácti jsem začala něco psát a zjistila jsem, že to možná bude ta pravá, kterou vydám. Takže je to ono a bude to pentalogie.”

První díl, který dopsala mezi maturitou a přijímacími zkouškami na vysokou školu v roce 2020, má podtitul Za hranicemi lesa. Knížka je určena všem, koho baví fantasy svět. Vyšla v nákladu tisíc kusů.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Je to příjemné, strašně jsme se na to těšila. Člověk, když to píše v tom wordu, tak nevidí, jak je ta knížka dlouhá, jak je tlustá, jak bude vypadat, takže je to velmi příjemný pocit konečně ji vidět a držet. Myslím, že je to velmi příjemné, ale jsem jeden z těch autorů, který nedokáže číst své vlastní dílo poněkolikáté, když už je to vydané.”

Svou knížku už Adéla prezentovala například před účastníky semináře na novojičínském gymnáziu, jehož je absolventkou. Připravuje autorské čtení v knihkupectví, v kavárnách a těší se, že bude o cestě k jejímu stvoření vyprávět třeba i na základních školách.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Upřímně, to vydávání, ten proces, to nebylo až tak složité, jako to napsat a jako to teď propagovat. Našla jsem si rodinné nakladatelství v Praze, kde jsem se ozvala. Skoro vše jsem si dělal sama a vydavatel se mnou konzultoval, co vlastně můžu dělat a jak, a potom to šlo dál a dál, přes konexe na tiskárnu a distributora. Ale samozřejmě má velkou podporu doma.”

Teď, když jí to čas dovolí, už pracuje na druhém pokračování.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Momentálně jsem v půlce a zároveň do toho píšu bakalářku, takže to možná chvilku potrvá, ale myslím, že maximálně do roka bych to mohla dopsat.”

Adéla Jedlitschková studuje psychologii a kromě své velké záliby ve čtení fantasy beletrie také například působí v Novém Jičíně jako dobrovolnice u dětí v programu ADRY.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy