Výsledky Dne prevence ukazují, že podobné akce mají smysl a jsou i stále velice potřebné. Akce přiměla k návštěvě lékaře bez žádanky a předchozího objednání i pacienty, kteří se dosud neléčili.
Jana Chlebková, primářka kožního oddělení: "U sedmi osob jsme zjistili podezření na zhoubné kožní onemocnění a poslali jsme je k chirurgickému odstranění s ověřením diagnózy. Tu potvrdí až histologické vyšetření. Jen v Česku přitom ročně zemře 300 osob na melanom – nejzhoubnější kožní nádor."
Celkem mělo o vyšetření zájem 41 osob. Rovněž na oddělení urologie dorazili pacienti, kteří dosud nikdy nenavštívili urologa, aby dostali žádanku na vyšetření prostaty či řešení potíží s inkontinencí.
Veronika Fuštejová, vrchní sestra oddělení ORL: "ORL oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín zachytilo mezi vyšetřovanými pacienty s polykacími potížemi, chrapotem, chronickou rýmou, problémy s chrápáním a problémy se sluchem. Několik pacientů jsme objednali k podrobnějšímu vyšetření do spánkové ambulance. U jedné pacientky byl třeba indikovat výkon v celkové anestezii a jeden pacient objednán k výkonu v lokální anestezii. Jednalo se o pacienty, kteří byli dlouhodobí kuřáci a měli problémy s chrapotem."
Potvrzuje se, že rok po covidové pandemii, během které nemocnice nemohly akce tohoto typu pořádat, lidé o preventivní prohlídky velmi stojí.
Eva Jalůvková, manažerka ošetřovatelské péče: "Výsledky, které Den prevence přinesl, nás ubezpečily, že tyto akce mají velký smysl a připomínají lidem, aby dbali o své zdraví dříve, než se objeví zdravotní komplikace. Zároveň jsou zdravotníci schopni poskytnout zájemcům i cenné rady, pokud již onemocněním trpí a chtějí se léčit."
Právě včasný záchyt onemocnění rozhoduje o úspěšnosti léčby.