Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Běžecká dráha u novojičínské školy je parkovištěm, příští rok bude jako nová

Místo běžců parkující automobily. Už od léta obsadila ovál kolem hřiště u novojičínské základní školy Dlouhá vozidla. Stát tu budou tak dlouho, než bude dokončena oprava sousedního krytého parkoviště. Pak se i sportoviště dočká rekonstrukce.

Budova krytého stání v novojičínské části Loučka byla v havarijním stavu, který si vynutil kompletní rekonstrukci za téměř 11 milionů korun. Stavební práce začaly v létě a značně omezily možnosti, kde v tomto sídlišti odstavit vozidlo.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Podařilo se vyřešit náhradní parkování pro občany, je to zhruba 100 míst, které jsou teď zablokované díky té stavbě, je to na školním hřišti Dlouhá.”

Sportoviště u Základní školy Dlouhá už nebylo v ideálním stavu a také díky tomu, že teď slouží jako parkoviště, se dočká v příštím roce rekonstrukce. Přednost dostalo před dalšími dvěma hřišti u základních škol, na které už má město také zpracovány projektové dokumentace.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Zvolili jsme ho jako prioritu, že je blízko velkého sídliště Loučka, takže jej budou moci využívat i místní obyvatele, a je z těch tří hřišť takové nejzanedbanější. No a třetím důvodem může být i fakt, že je teď využíváno jako takové provizorní parkoviště.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Tak jsem se dohodli se zřizovatelem, že kompletně zafinancujme novou běžeckou dráhu a hřiště. Pracovali jsme na tom projektu dlouho a jsem rád, že dojde k realizaci.”

Rekonstrukce bude stát 21 a půl milionu korun. Závazek, že se částka dostane do rozpočtu, odsouhlasili i zastupitelé.

Nahlásit chybu


K tématu