Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za nočním požárem domu v novojičínské Žilině je zřejmě žhář

V novojičínské Žilině v noci hasiči zasahovali u požáru rodinného domu. Uvnitř spala rodina s dvěma malými dětmi. Požár vyšetřují i kriminalisté, a to kvůli podezření z úmyslného zapálení.

To, že jejich dům v Žilině u Nového Jičína hoří, zaznamenali Zimulovi v noci před tři čtvrtě na tři. Z podkrovních pokojů odvedli své dvě malé děti a volali hasiče.

Petr Zimula, spolumajitel domu: “Žena mě vzbudila, na okno lítaly jiskry, okamžitě jsem běžel dolů pro hasící přístroj, žena zburcovala děti, vyběhli ven k dědovi a babičce. Hasicími přístroji jsem se snažil hasit, co šlo a žena zavolala hasiče.”
Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: “Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu brzy ráno v Žilině, místní části Nového Jičína, u požáru sedlové střechy rodinného domu. Předběžnou škodu jsme odhadli na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření.”

Petr Zimula se nadýchal kouře a musel být odvezen do nemocnice. Tu ale opustil a k domu se vrátil. Případem se totiž zabývá i policie. S největší pravděpodobností dům zapálil žhář.

Petr Zimula, spolumajitel domu: “Tady má dcera pokoj, ona tady přímo spí. Pořád si říkám proč, co jsme komu udělali. Nemáme žádné dluhy, máme spokojené zákazníky, pro které děláme práci, nechápu, nevím vůbec proč.”

Zimulovi už počátkem minulého týdne zjistili u domu jeden pokus o zapálení a z pátku na sobotu objevili kousek vedle ohořelý asfalt. Pokaždé volali policii.

René Černohorský, tiskový mluvčí Policie ČR, ÚO Nový Jičín: “Zjišťuje se přesné místo ohniska vzniku požáru, a je zde důvodné podezření z úmyslného spáchání přečinu poškození cizí věci, a to ze strany doposud neznámé osoby nebo neznámých osob.”

Rodina Petra Zimuly je vyděšená a doufá, že se pachatele podaří chytit co nejrychleji.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail