Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víkendové vaření v novojičínském dětském domově bude díky sbírce pestřejší

Více než 300 kilogramů potravin shromáždili zaměstnanci města Nový Jičín ve sbírce, která byla věnována do zdejšího dětského domova. Dětem pomůže zpestřit jídelníček, třeba o dobroty nebo při víkendovém vaření.

Novojičínská radnice ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě realizuje sbírku potravin už několik let, a to u příležitosti Mezinárodního dne boje proti chudobě. V loňském roce zaměstnanci města a jeho organizací věnovali sbírku lidem bez domova, letos darovali potraviny dětem.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Výtěžek naší sbírky je věnován Dětskému domovu Nový Jičín. S touto organizací městský úřad, potažmo orgán sociálně právní ochrany dětí, velmi úzce spolupracuje, a můžeme říct, že tu naši profesionální spolupráci jsme tento rok posílili o takový lidský solidární rozměr.”
Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín: “Já bych chtěl jenom zdůraznit, že ta sbírka nebyla organizována proto, že jsme tak potřebným klientem. Naše děti se mají dobře. Ale my jsme zařízení, které si o víkendech, ve svátcích a ve dnech volna vaří samo.”

A právě tady sbírka splní svůj účel. Podle vyhlášky o stravování je finanční kalkulace na dítě starší 15 let 136 korun na den, tedy na snídani, oběd, svačiny a večeři. Darované potraviny tak zpestří dětem jídelníček, i o dobroty.

Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín: “Děti těžko dosahuji na to, na co dosahují děti v běžných rodinách, to jsou všechny ty nuttely, granka, lepší těstoviny, oleje, prostě položky, které jsou v tom nákupu dražší."

Do dětského domova putovalo 360 kilogramů potravin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy