Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky potravinové sbírce bude v dětském domově více dobrot

Více než 300 kilogramů potravin shromáždili zaměstnanci města ve sbírce, která byla věnována do zdejšího dětského domova. Dětem pomůže zpestřit jídelníček, třeba o dobroty nebo při víkendovém vaření.

Novojičínská radnice ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě realizuje sbírku potravin už několik let, a to u příležitosti Mezinárodního dne boje proti chudobě. V loňském roce zaměstnanci města a jeho organizací mezi sebou vybrali 108 kilogramů potravin, které si převzala Charita Nový Jičín, letošní sbírka byla určena dětem.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Výtěžek naší sbírky, to znamená nasbírané potraviny a hygienické prostředky, je věnován Dětskému domovu Nový Jičín. S touto organizací městský úřad, potažmo orgán sociálně právní ochrany dětí, velmi úzce spolupracuje, a můžeme říct, že tu naši profesionální spolupráci jsme tento rok posílili o takový lidský solidární rozměr.”
Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín: “Já bych chtěl jenom zdůraznit, že ta sbírka nebyla organizována proto, že jsme tak potřebným klientem. Naše děti se mají dobře. Ale ve chvíli, kdy naše zařízení navštívil pan starosta s paní Susíkovou, vedoucí odboru, tak nám byla nabídnuta možnost, že by potravinová sbírka mohla putovat do dětského domova. My jsme zařízení, které si o víkendech, ve svátcích a ve dnech volna vaří samo.”

A právě tady sbírka splní svůj účel. Podle vyhlášky o stravování je finanční kalkulace na dítě starší 15 let 136 korun na den, to znamená na snídani, oběd, svačiny a večeři. Darované potraviny tak zpestří a obohatí dětem jídelníček, i o dobroty.

Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín: “Děti těžko dosahuji na to, na co dosahují děti v běžných rodinách, to jsou všechny ty nuttely, granka, lepší těstoviny, oleje, prostě položky, které jsou v tom nákupu dražší.
Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “My jsme požádali pana ředitele, jestli by nám nepomohl vytipovat, co by se jim nejlépe hodilo, co potřebují, a tímto způsobem jsme navedli zaměstnance, aby opravdu ta naše pomoc byla efektivní. Musím konstatovat, že letos se do sbírky zapojilo daleko více zaměstnanců města i příspěvkových organizací. Nově zaměstnanci technických služeb a velký dík patří i kolegyním z kontaktního pracoviště úřadu práce na Tyršově ulici.”

Během týdne lidé shromáždili ve sbírce 360 kilogramů potřebných potravin.

Michal Pokorný, ředitel Dětského domova Nový Jičín: “Sám jsem šokován rozsahem té sbírky, protože jsem si to opravdu s kolegy i odnosil v rukách. Děkujeme všem, kteří se zapojili do té sbírky. Samozřejmě bude putovat k dětem, rozdělí se rovným dílem do čtyř rodinných skupin, a pomůže nám i při předvánočním pečení cukroví a těchto věcech, takže děti se budou zase cítit trošku normálněji.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy