Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové muzeum Tatra v Kopřivnici uvádí do pohybu rozšířená realita

Nové Muzeum nákladních automobilů Tatra bylo otevřeno v Kopřivnici. Uvnitř je na osmdesát technických exponátů, které doprovází unikátní projekt rozšířené reality.

Historické a památné nákladní automobily byly původně vystaveny v Technickém muzeu v centru Kopřivnice, prostor už dlouho kapacitně nestačil. Nové muzeum bylo otevřeno, 16. listopadu pro hosty, o den později pro veřejnost. Expozice je unikátní svou rozlohou i využitím interaktivních prvků.

V bývalé slévárně firmy Tatra, která byla rekonstruována, je na ploše 5 500 metrů čtverečních k vidění na 80 technických exponátů.

Lukáš Filip, vedoucí Muzea nákladních automobilů Tatra (Muzeum Novojičínska): “Jen část exponátů je z původního Technického muzea, kde dnes zůstaly jen osobní automobily. Nové muzeum je postaveno především na sbírce Jiřího Hlacha, proto zítra 17. listopadu symbolicky, protože Jiří Hlach loni 17. listopadu zemřel.”

Expozici doprovází projekt založený na principu rozšířené reality, který bude kompletně hotova příští rok na jaře.

David Mařák, spoluautor aplikace: “Celá výstava má digitální vrstvu, která je zobrazitelná pomocí chytrých telefonů nebo tabletů. Například tady můžete vidět zakladatele Ignáce Šustalu v rozpohybované verzi.”
Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: “Pak je unikátní ten projekt v tom smyslu, že na tom spolupracovaly tři subjekty, jak soukromý sektor Tatra Trucks, tak město Kopřivnice a Moravskoslezský kraj jako nositel daného projektu.”

Muzeum, v jehož sousedství je také další Kopřivnická pýchy, opravená Slovenská strela, stálo zhruba 170 milionů korun, větší polovinou přispěla Evropská unie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy