Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín na Novojičínsku na advent otevře, i kvůli Lichtenštejnům

Zámek Kunín na Novojičínsku, i když ukončil letošní sezonu, výjimečně otevře své brány během adventních víkendů. Návštěvníky čekají prohlídky svátečně vyzdobených komnat, a také výstava uniforem knížecího rodu Lichtenštejnů.

Výstavu „Pevně a jasně - Lichtenštejnové ve službách monarchie“ pořádá na Zámku Kunín Muzeum Novojičínska ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Národním muzeem. Zámek se tak po oficiálním ukončení sezony 27. listopadu znovu na advent otevírá veřejnosti.

Radek Polách, Muzeum Novojičínska: “Muzeum Novojičínska se stalo, dá se říci, zachráncem unikátních záležitostí ve vztahu na knížecí rod Lichtenštejnů, které pocházejí ještě z 30. let 19 století, což jsou unikáty vůbec v rámci České republiky.”

Jedná se o pokrývky hlavy a uniformy, a to především dětské. Výstava také připomíná propojení této knížecí rodiny s rodem Harrachů, a tedy se Zámkem Kunín

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “V letech 1708 až 1757 byl v majetku knížat Lichtenštejnů a kněžna Lichtenštejnová, Marie Eleanora, rozená kněžna Harrachová, je ta dáma, která se svým manželem pozvala na zámek stavitele Hildebrandta a vystavěli tento barokní skvost.”

Během adventních prohlídek budou průvodci také upozorňovat na obraz, na jehož pozadí je vidět veduta hradu Vaduz, který se nachází u hlavního města Lichtenštejnského knížectví

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “Právě podle tohoto obrazu byla zřícenina hradu na počátku 20. století proměněna do rezidence současné hlavy státu, knížete z Lichtenštejnu.”

Zámek se veřejnosti otevře po čtyři adventní víkendy, naposledy 19. prosince.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail