Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita v Novém Jičíně roznáší na zimu spacáky a potraviny

Charita v Novém Jičíně pomáhá lidem bez domova a také rodinám, které se ocitly v obtížné finanční situaci, už deset let. Místo oslav se ale s nástupem zimy vrhla do intenzivní práce, roznáší spacáky a potraviny.

Dekret o zřízení novojičínské Charity je ostravsko-opavským biskupem datován ke 14. prosinci 2011. Deset let fungování chtěla organizace připomenout v divadle koncertem. Nicméně situace nebyla oslavám nakloněna, a tak se pracovníci vrhli do intenzivních příprav na zimu.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Ten barák, který je tady za námi, tak je taková krabička poslední pomoci pro lidi, kteří jsou v nějaké životní krizi.”

Jakmile denní teploty klesnou pod nulu, mění se provoz zařízení. Denní centrum, které jinak funguje od pondělí do pátku, je otevřeno i o víkendech a ve svátky.

Marek Procházka, terénní pracovník, Charita Nový Jičín: “Už jsme také darovali poměrně hodně spacích pytlů lidem, kteří spí venku. Od mínus pěti bude tak zvaná židlička, to znamená, že mohou přijít v devět hodin večer a strávit noc zdarma v teple, na židličce nebo si třeba lehnou na zem.”

Pečovat o potřebné pomáhají Charitě ale také různé potravinové sbírky, které se konají na podzim.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Potravinové sbírky nám dodají do našich skladů spoustu jídla, jenom do prosince letošního roku jsme vybrali 25 tun materiálu, který postupně distribuujeme potřebným.”

Ovšem největší dobročinná sbírka pro Charitu, ta Tříkrálová, je ještě před námi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy