Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poděkování dobrovolníkům, lidem s otevřeným srdcem

Město spolu se sociálními organizacemi poděkovalo dobrovolníkům za pomoc v letošním roce. Jejich přítomnost obohatila život seniorům, nemocným, a také dětem.

Mezinárodní den dobrovolníků je připomínán 5. prosince, a nezapomněli na něj ani v Novém Jičíně. Zástupci města spolu se sociálními organizacemi jim poděkovali během setkání na radnici.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Dobrovolnictví, to je naše prodloužená podaná ruka organizacím, které město Nový Jičín podporuje v rámci svého dotačního řízení. My tu máme rozvinutou síť sociálních služeb, které město finančně podporuje, ale samozřejmě v těch službách je důležitá a neoddiskutovatelná pomoc dobrovolníků.”

Dobrovolníky lze v Novém Jičíně najít na mnoha místech, nezištěně věnují svůj čas lidem v domovech pro seniory, v zařízeních pro lidi s handicapy, v azylovém domě, a také dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Gabriela Lhotská, Slezská diakonie, vedoucí oblasti Novojičínsko: “My jsme velmi vděčni za dobrovolníky ve Slezské diakonii. Na Novojičínsku hlavně v chráněném bydlení a v domově se zdravotním postižením v Tiché, kde žijí to klienti a potřebují někoho, kdo za nimi přijde, kdo si s nimi popovídá, zajde na procházku, upeče cukroví. A tak jsme vděčni za každého člověka, který k nám přichází.”

Na Novojičínsku působí dobrovolnické centrum ADRA se sídlem ve Frýdku-Místku zhruba 10 let. Dobrovolnictví se tu aktuálně věnuje kolem 70 lidí.

Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: “Asi před sedmnácti lety se jedni manželé ve Frýdku-Místku rozhodli, že by chtěli dělat něco, co chybí ve společnosti, co postrádá i to město. A tak se rozhodli, že založí dobrovolnické centrum a já jsme jejich nástupce. Takž organizujeme dobrovolnictví, myslím si, že jsme zprofesionalizovali tu službu a že se snažíme pomáhat. Moc nás těšilo, když začala fungovat i spolupráce s Novým Jičínem a začali jsme mít dobrovolníky i na Novojičínsku a potěšilo nás také to, že nás město začalo finančně podporovat.”
Adéla Výskalová, koordinátorka dobrovolnického centra ADRA pro NJ: “Přes tu covidovou dobu se nám ozývali dobrovolníci i sami, protože měli spoustu volného času a chtěli být nápomocni lidem, kteří tu pomoc potřebovali. A my jsme za to velmi vděčni.”
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: “Dobrovolník, to je člověk, který se nedá zaplatit. Ne proto, že by na to nebyly peníze, ale protože ta práce je k nezaplacení. Je to něco, co vychází z něj a dává do toho své srdce. Kdybych měl definovat dobrovolníka, tak je to člověk, který má otevřené srdce a chce přinášet lidem sám sebe.”

Informace, jak se stát dobrovolníkem, získají zájemci na webových stránkách ADRY.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail