Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divadelníci zkouší novou komedii, před publikum předstoupí v březnu

Herci novojičínského Divadla bez portfeje se připravují na novou sezonu. Už několik měsíců zkouší francouzskou komedii Anna v ringu. Jejím uvedením oslaví soubor 15 let své existence

Po uvedení vlastní komedie Klid a prachy před třemi lety se nyní Divadlo bez portfeje vrací k oblíbenému francouzskému autorovi, připravuje nastudování hry Anna v ringu Marca Camolettiho.

Viktor Dudák, režisér Divadla bez portfeje: “Je to opět konverzační komedie, která přivádí diváky do velkého bytu zámožného páru. Stěžejní postavou je zde služebná, které řeší jejich vzájemné zálety. Je tam velice mnoho komických situací a myslím, že diváci se budou bavit.”

Alena Kupková, herečka Divadla bez portfeje: “Hraju manželku a my se chceme se svým manželem podvést oba dva. Ani jeden o tom nevíme a já bych nechtěla prozrazovat další děj toho kousku, ale myslím, že se diváci budou bavit a bude to fajn.”
Zdeněk Šmejda, herec Divadla bez portfeje: “Zápletka je stále klasická, milenec, milenka. Já hraju takového vypočítavého manžela, který by rád s tou milenkou něco měl, ale samozřejmě za co nejmenších okolností, které by mu mohly způsobit nějaké problémy.”
Viktor Dudák, režisér Divadla bez portfeje: “Určitě komediální žánr. Diváci se zvláště v této době určitě potřebují zabavit a vypnout a nabrat energii.”
Alena Kupková, herečka Divadla bez portfeje: “Vybírá náš režisér, ale s tím, že nám navrhne, mám takovou představu, mohli by jsme to a to. Hlavně nás ale při výběru hry hodně ovlivňuje počet herců. Chybí ním muži. Udělali jsme nábor, přišli čtyři a z těch zůstali dva. Ale kdyby k nám přišli další, zjistili by, že jsme úžasná parta a líbilo by se jim mezi námi.”
Zdeněk Šmejda, herec Divadla bez portfeje: “Je pravda, že ten koníček je náročný především kvůli těm textům. ta radost z toho hraní je vykoupena tím, že ten text zkrátka musíte umět.”

Divadelníci zatím zkouší v provizorních prostorách. Malý sál Beskydského divadla, kde mají své zázemí, je kvůli stavebnímu zásahu v přístavbě ještě mimo provoz. Veřejnou generálku komedie Anna v ringu tak plánují na březen ve Středisku volného času Fokus, následně chtějí se hrou zabodovat na soutěžní přehlídce ve Štramberku. Každopádně letos hrát pro lidi chtějí a budou - Divadlo bez portfeje totiž slaví 15 let existence.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy