Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město zastupitelům představilo největší investiční akce, prezentace je i na webu

Zastupitelům města byl určen seminář, na kterém radnice prezentovala největší investiční záměry letošního roku. Zveřejněny byly detaily devíti projektů. K dispozici už jsou i na webu města.

Nový Jičín letos hospodaří s částkou přesahující 956 milionů korun, na investice je z toho vyčleněna jedna třetina. Na semináři, který byl určen zastupitelům, radnice odprezentovala hlavní investiční záměry.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Prezentovali jsme celkem devět projektů z různých oblastí, ať už je to oblast školství, sportu, rozvojových záležitostí, revitalizace bytových domů, dopravních záležitostí, zkrátka ty, které lidé pocítí, doufáme, že pozitivně. Ten seminář se konal už počtvrté v tomto volebním období. Pokládáme to za důležité, aby se i zastupitelé seznámili podrobněji s těmi velkými projekty, které jsou z hlediska fungování a rozvoje města významné.”

Do auly radnice dorazili na seminář v lednu zástupci vedení města, pracovníci úřadu a pět zastupitelů.

Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “Zajímá mě to, protože jsem tam bohužel nenašel některé investice, které jsem tam čekal, a nejsou tam. Také mě zajímá, kolik investic máme s nějakým dotačním titulem. Mrzí mě, že tam není nic ke kulturnímu domu, nejsou tam nějaké větší investice k Hückelovým vilám, naopak mě těší, že je tam třeba skatepark.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), zastupitel města: “Možná, že budu mít nějaký k parkovacím plochám, to se týká naší místní části Loučka. Jsem rád, že tam bude i rekonstrukci hřiště Dlouhá, protože to bude sloužit i pro občany sídliště a děti, takže to je asi jedna z největších akcí, které budou.”
Jaroslav Kotas (KSČM), zastupitel Nového Jičína: “Ano bych neřekl, že mi tam něco chybí, protože vzhledem k tomu, jaká je situace s financemi a s možnými investicemi, tak asi není moc, co tam přidávat.”

Většinu projektů bude město hradit ze svého rozpočtu, avizovaná je dotace na revitalizaci dvou bytových domů v Loučce nebo prodloužení cyklostezky na ulici Rybníčky.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město samozřejmě při realizaci svých investičních záměrů usiluje o různé dotace, ať už z krajských, národních nebo evropských zdrojů, ne vždy se tak daří. Nicméně monitorujeme tu situaci a samozřejmě, pokud by se vhodný dotační titul nebo výzva objevila, tak budeme podnikat příslušné kroky.”

Konkrétní příklady největších investičních záměrů pro letošní rok jsou třeba rekonstrukci školního hřiště na ulici Dlouhá, výstavba kruhového objezdu u Čedoku, investice do sběrného dvora na Palackého ulici nebo oprava palubovky a interiéru basketbalové haly. Podrobně je rozebereme v dalším Novojičínském expresu. Prezentaci všech projektů si už nyní může prohlédnout i veřejnost, je k dispozici ke stažení na webových stránkách města.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail