Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prioritou letošních investic jsou opravy hřiště a domů nebo kruhový objezd

Město připravuje devět velkých investičních projektů. Jejich realizace má začít zhruba v polovině roku. Jde například o stavbu kruhového objezdu, opravy bytových domů nebo revitalizaci střediska zeleně se sběrným dvorem.

Radnice zveřejnila na novojičínském webu prezentaci devíti největších investičních akcí, které jsou zahrnuty v letošním rozpočtu města. Obsahuje informace o financování projektů a termínech realizace. Většina začne kolem pololetí

Jednou z nejnákladnějších akcí je přestavba střediska zeleně technických služeb na Palackého ulici za 17,9 milionu korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Budou zde vybudovány nové skladovací prostory namísto současných nevyhovujících prostor. V této souvislosti bude vytvořen nový vjezd do přilehlého separačního dvora ze strany od vodoteče Grasmanky, což umožní zprůjezdní celého areálu a občanům se usnadní přístup do separačního dvora.”

V areálu mimo jiné vzniknou retenční nádrže na zadržení dešťové vody, která poslouží k zalévání městské zeleně.

V centru města bude letos postaven dlouho očekávaný kruhový objezdu na křižovatce ulic Generála Hľaďo a K Nemocnici. Stavba přijde na 15, 7 milionů korun, z toho 5,5 milionu zaplatí Moravskoslezský kraj.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Letos na jaře zde ještě proběhne přeložka plynu a pak bude zahájena samotná stavba. Kromě křižovatky, která zvýší bezpečnost řidičů i chodců, zde budou nově vysazené vzrostlé stromy, mobiliář a rozšířený chodník, který bude umožňovat sdružený provoz chodců a cyklistů.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V letošním roce pokračujeme v systematické revitalizaci bytových domů, v letošním roce nás čekají dva na ulici Jičínská v místní části Loučka, jsou to dva domy, které mají dohromady 99 bytů, jsou to městské nájemní byty. Měly by proběhnout celková revitalizace za zhruba 40 milionů korun, kolem 30 procent by mělo být financováno z dotace Integrovaného regionálního operačního programu.”

Další prioritou města jsou investice v oblasti školských zařízení, letos nejvíce peněz bude v této oblasti směřovat do rekonstrukce hřiště u základní školy Dlouhá z, a to 26 milionů korun.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vznikne tam nová tartanová běžecká dráha, ale také multifunkční hřiště pro míčové sporty a plocha pro streetball. Budou tam také různé cvičící prvky pro menší a starší děti, kolem dokola bude inline dráha. Důležité je zmínit, že celé hřiště plánujeme v odpoledních hodinách otevřít i pro veřejnost, což bude určitě zajímavé pro přilehlé sídliště Loučka a Dlouhá.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Dalším významný projekt, který připravujeme ve spolupráci s basketbalovým klubem, je oprava podlahy sportovní haly na bazéně. Jedná se o investiční akci za zhruba 10 milionů korun. Basketbalový klub požádal o dotaci z Národní sportovní agentury, nicméně i kdyby tato dotace nevyšla, jsme připraveni tuto akci financovat z rozpočtu města.”

Ne tak velkou investicí, ale úplnou novinkou ve městě, bude zřízení Re-use centra na separačním dvoře na Propojovací ulici.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je to místo, kam lidé mohou přinést věci, které už nepotřebují, ale je jim líto je vyhodit, a někdo další si to za drobný poplatek bude moci odnést a zužitkovat. Čímž přispějeme k předcházení vzniku odpadu, což začíná být čím dál důležitější i ekonomicky, protože poplatky za skládkování se postupně zvyšují.”

Další stavbou letošního roku bude například skatepark u letního stadionu nebo prodloužení cyklostezky směrem k bývalému vlakovému nádraží, půjde o společnou trasu pro cyklisty i chodce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy